Technická analýza USDCHF : 2015-03-12


Spoléháme na pokračování korekce dolaru

Dnes byl index US dolaru opraven směrem dolů. Americké makroekonomické ukazatelé vypadají natolik stabilními, že řada účastníků na trhu začali pochybovat o rychlém zvýšení sazby Fedu. Teoreticky, v očekávání pokračování oslabení dolaru lze otevřít pozici s jakýmkoliv měnovým párem. Nicméně, navrhujeme zvážit švýcarský frank. Ve srovnání s EU, ekonomika Švýcarska vypadá lépe. Růst ve čtvrtém čtvrtletí rok za rokem činil 1,9% proti 0,9%. Kromě toho, nezaměstnanost ve Švýcarsku - 3,2%, v eurozóně — 11,2%. Poznamenejme také, že ECB přistoupila k peněžní emisii ve výši 60 mlrd eur měsíčně, a ve Švýcarsku ta se neprovádí. V nejbližších dnech, bude s největší pravděpodobností se dynamika franku určovat statistikou USA. Nejbližší makroekonomické údaje ve Švýcarsku vyjdou 16. března.

PCI

Na H4 timeframe, graf USD/CHF:Н4dlouho prokázal silný vzestupný trend. Ten začal se opravit směrem dolů a dosud nevytvořil maximum fraktálu. Graf USD/CHF se výrazně odchýlil od svého exponenciálního klouzavého průměru. Proužky indikátoru Donchian Channel se již zvětšily, ale graf zatím nedosáhl buď horní nebo dolní hranice. RSI indikátor se snižuje a již vyšel z úrovně překoupenosti. Kromě toho, ten je mnohem vyšší, než 50. Nevylučujeme další vývoj směrem dolů po skončení pravidelné svíčky USD/CHF pod posledním vytvořeným fraktálním maximem 0,99979. Předběžná fixace rizika je možná na úrovni posledního signálu Parabolic a/nebo dolní linie Donchian Channel, které v současné době mohou působit jako linie rezistence – úroveň 1,0127. Po otevření čekajícího příkazu stop pohybujeme vzápětí za signály Donchian Channel a Parabolic každé 4 hodiny na další fraktální maximum. Takže, změníme potenciální poměr profit/loss ve svůj prospěch. V případě, že cena překoná úroveň stopu, bez dotyku příkazu, doporučujeme odstranit pozici: na trhu probíhají vnitřní změny, které nebyly vzáty v úvahu.

PoziceProdej
Sell stoppod 0,99979
Stop lossnad 1,0127

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.