Technická analýza USDCHF : 2015-02-11


Čekáme na východ z bočního trendu

Podívejme se na H4 graf EUR/CHF. Dneska se neočekávají významné makroekonomické údaje z USA. Včera byla zveřejněna řada ukazatelů švýcarské ekonomiky na leden. Byly lepší než předběžné odhady. Deflace klesla. Domníváme se, že je to pozitivním faktorem pro švýcarský frank. Další významné údaje vyjdou pouze 18 a 19 února. Do té doby nevylučujeme možnost posilování franku proti euru. Na jedinou měnu můžou mít negativní vliv krize v Řecku a také údaje o inflaci v Německu, které vyjdou zítra.

EUR/CHF

Na H4 timeframe, graf EUR/CHF:Н4 již po nějakou dobu se nachází v úzkém neutrálním rozsahu. Ten byl tvořen v důsledku odskoku kurzu franku po silném posílení. Připomeňme si, že dne 15. ledna 2015 Švycarská národní banka se rozhodla více nebránit posílení franku níže stanoveného kurzu 1,2 za euro. Tento den na grafu lze vidět silný pokles EUR/CHF a další jeho odskok právě do úrovně Fibonacci 61,8%. Jsme přesvědčeni, že je to korekce po kterém kurz EUR/CHF může být snížen. Poznamenejme si klesající trend na grafu indikátoru RSI-Bars, a také pokles nad 50. To není špatným „medvědím“ příznakem předpokládající oslabení eura proti švýcarskému franku. Nevylučujeme pokračování sestupného impulsu po průrazu fraktální úrovně podpory 1,04116: na této úrovni může být umístěn čekající příkaz k prodeji, Předběžná fixace rizika je možná na úrovni posledního kanálu Donchian Channel, který v současné době může být jako linie rezistence – úroveň 1,0592. Po otevření čekajícího příkazu stop posunujeme vzápětí za signálem Donchian Channel nebo Parabolic každé 4 hodiny na další fraktální minimum. Takže, změníme potenciální poměr profit/loss ve svůj prospěch. V případě, že cena překoná úroveň stopu, bez dotyku příkazu, pozice doporučujeme odstranit: na trhu probídají vnitřní změny, které nebyly vzáty v úvahu.

PoziceProdej
Sell stoppod 1,04116
Stop lossnad 1,0592
Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.