Technická analýza USDCHF : 2015-01-22


ECB- čekání na emisi

Dnes večer dokončí zasedání ECB. Dle výsledků tohoto zasedání bude schváleno rozhodnutí o objemu peněžní emise potřebné pro stimulaci inflace v eurozóně. V současné době deflační rizika ohrožují výrobu poklesem a nezaměstanost růstem, která, dle výsledků třetího čtvrtletí 2014, překonal 11%. Wall Street Journal a Reuters informují, že nákup dluhopisů bude proveden objemem 50 mlrd. eur na dobu jednoho roku: mirnější objem, pokud srovnávat s americkým QE. Tradiční plánovaný únik informace je zřejmě potřebný pro likviditu na trhu v předvěčer zprávy. Tyto data umožňují předpokládat, že tvůrci trhu se připravují na internzivnější emisi.
O tom hovoří postupy švýcarské banky, která nejenom zrušila zadržení národní měny vůci euru, ale i okamžitě představila negativní úrokovou sazbu: bezprecedentní opatření pro regulátora během posleních několik let. Stručně řečeno, dnes se budeme muset očekávat značnou volatilitu a nepředvídatelný pohyb eura vůci ostatním likvidním měnám. Nejpravděpodobnější pohyb: do červené zóny. Nicméně, přítomnost tvůrcu trhu umožňuje předpokládat významný impuls v opačném směru před tvořením medvědího trendu.

technical-analysis-charts-eur-chf

Podívejme se na H4 graf instrumentu EUR/CHF. Je pozorována konsolidace ceny uvnitř rovnostranného trojúhelníku: nejistota investorů ohledně nastávajícího pohybu vede k poklesu objemu obchodů a volatility na spotovém trhu. Rovnováha je dočasnou a nestabilní. Nicméně, cena a signál oscilátoru zatímco RSI-Bars potvrzují konsolidaci. Kanál Donchian Channel také ukazuje významné zúžení. V podmínkách bočního pohybu je třeba věnovat pozornost oscilátoru: jeho bary tvoří slabý sestupný trend – nejpravděpodobnější směr dalšího pohybu.
V současné situaci nejracionalnější přístup pro tradera je nastavit past volatility, t. j. dva čekající příkazy k nákupu/prodeji jsou v blízkosti hranic aktuálního rozsahu. Nízká volatilita umožňuje vstoupit do pozice s nízkou úrovní rizika – nevíce než 1% ze vkladu při nízkolikvidním trhu. Nejpravděpodobnější účel pohybu se určuje šířkou aktuálního kanálu. Z tohoto důvodu navrhujeme uzavřít polovinu objemu pozice na úrovních 1.04183 (dlouhá pozice) a 0.95003 (krátká pozice). Po částečném uzavření příkazu protisměrný čekající příkaz může být zrušen: věříme, že trh zvolil scénář. Stop je třeba pohybovat směrem pohybu ceny k dalšímu fraktálnímu maximu (krátká pozice)/minimu (dlouhá pozice). Takže, zvyšujeme potenciální poměr profit/loss ve svůj prospěch.

PoziceNákup
Buy stopnad 1.01478
Stop losspod 0.98317

PoziceProdej
Sell stop pod 0.98317
Stop lossnad 1.01478

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.