Technická analýza USDCHF : 2014-11-17


Vystoupení Draghi

Dnes v 15:00 (SEČ) čekáme na vystoupení Mario Draghi před Výborem pro hospodařské záležitosti a úvěrové politiky. V projevu, který se bude konat v Bruselu, investoři jsou ochotni vyslechnout komentáře hlavy ECB ohledně nízké inflace a pomalého ekonomického růstu v eurozóně. Stejně jako dříve, hlavním ohrožením pro hospodářství EU zůstává možný přechod do deflace s následným snížením příjmu a rentability výrob. Komentáře Mario Draghi ohledně stavu hospodářství v EU mohou ovlivnit volatilitu nejlikvidnějších likvidních měnových párů, které jsou vystaveny vlivem ekonomické politiky EU.

technical-analysis-chart-usd-chf

Рodívejme se na instrument USD/CHF na grafu H4. Cena stejně jako dříve se pohybuje v rozmezí denního vzestupného trendu, ale nicméně, existují některé nebezpečné signály ke zmírnění pohybu. Mezi ně patří průraz dolní stěny trojúhelníku, který se shoduje s medvědím svíčkovým modelem pohlcení (model je označen na obrázku žlutou barvou). Za druhé, cena se pohybuje v dolní polovině trendového kanálu. Nakonec, signál oscilátoru RSI-Bars ukazuje medvědí divergenci a prorazil dolní hranici bočního kanálu 34.9337%. Návrat do hlavního proudu býčích nálad je možný pouze po významné reorganizaci na trhu. Jako požadované podmínky je třeba poznamenat průraz horní stěny trojúhelníku na úrovni 0.96876. Tato událost způsobí otočení trendového indikátoru Parabolic do strany zelené zóny, a také překonání horní stěny kanálu Donchian. Konzervativním traderům doporučujeme počkat na průraz rezistence oscilátoru 57.8749%, který likviduje signál medvědí divergence. Cenová úroveň 0.96876 může být použita k otevření čekajícího příkazu k nákupu s omezením rizik pod posledním fraktálním minimem 0.94410. Předpokládaný stop se potvrzuje překročením s trendovou linií D1, historickými hodnotami Parabolic, a také dolní hranicí Donchian.

Po otevření pozice stop doporučujeme stěhovat vzápětí za hodnotami Parabolic do oblasti dalšího fraktálního minima. Stačí aktualizaci provádět každý den současně s vytvořením nového fraktálu Billa Williamse (5 svíček). Takže, změníme možný poměr profit/loss do strany bezztratového stavu.
PoziceNákup
Buy stopnad 0.96876
Stop losspod 0.94410
Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.