Technická analýza USDCHF : 2014-09-15


Dobrý den, vážení obchodníci. Dnes očekává se publikace dvou klíčových ukazatelů americké ekonomiky: index výrobní aktivity NY Empire State (14:30 SEČ) a index průmyslové výroby Industrial Production (15:15 SEČ). Oba ukazatelé umožňují odhadnout stupeň ekonomického zdraví ve výrobním sektoru. Nicméně, index Empire State je založen na průzkumu 200 výrobců ve státě New York a je nejednoznačným pro interpretaci celého výrobního sektoru. Na rozdíl od něho Industrial Production ukazuje hodnotu všech vyrobených výrobků ve Spojených státech s ohledem na inflaci, která je důležitou v podmínkách růstu výroby. Při tvoření indexu jsou brány taky v úvahu produkce těžebního průmyslu a komunální sektor. Růst tohoto indexu umožňuje spoléhat na zvýšení zaměstnanosti a příjmů obyvatelstva, což je pozitivním signálem pro americkou ekonomiku. Dnes očekáváme publikaci Industrial Production přinese základní impuls volatility a bude moci výrazně ovlivnit cenu instrumentu USD/CHF.

Podívejme se na H4 graf pro měnový pár USD/CHF. Cena prorazila linii rezistence H4 kanálu, ale oscilátor nadále zobrazuje býčí divergenci. Takže, zatím není zafixován obrat trendového indikátoru Parabolic a kanálu DonchianChannel. V daný moment máme všechny důvody se domnívat, že průraz je falešným, jelikož cena se vrátí dovnitř klesajícího trendového kanálu rožšířením volatilitu. Abyste se ujistili v tom doporučujeme počkat na průraz úrovně rezistence 44.4% oscilátoru RSI-Bars. Dle našeho názoru to se stane současně s překročením fraktálního supportu 0.93197. Tato úroven může sloužit k otevření čekajícího příkazu k prodeji. Konzervativním investorům doporučujeme omezit rizika výše horní stěny kanálu Donchian.

Po otevření příkazu stop pohybujeme vzápětí za hodnotami indikátoru ParabolicSAR, v blízkosti dalšího fraktálního maxima. Stačí provádět obnovení každý den po tvoření nových 5 H4 svíček, které jsou nutné pro formování fraktálu Billa Williamse. Takže, změníme možný poměr profit/loss do strany beyytratového stavu.

Poziceprodej
Sell stopníže 0.93197
Stop lossvýše 0.93790

Vážení obchodníc. Podívejte se na zprávu autorského účtu zde.

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.