Technická analýza USDCHF : 2014-09-09


Dobrý den, vážení obchodníci. Dnes v 10:30 SEČ se očekává zveřejnění indexu průmyslové výroby ve Velké Británii(Manufacturing Production m/m). Ukazatel se vydává v měsíčním vyjádření a je klíčovým pro ekonomiku státu. Zejména zpracovatelský průmysl, který činí až do 80% průmyslové výroby země, je založen na vysoce technologických řešeních a vytváří vysokou přidanou hodnotou, což je pozitivním faktorem pro investice. Kromě všeho právě tento sektor je nejcitlivějším ke spotřebitelským náladám určující nezaměstnanost a příjmy. Později v 12:45 SEČ v Liverpoole se očekává vystoupení hlavy britské banky Mark Carney, které popíše budoucnost monetární politiky regulátora. Obě hlavní události budou mít významný vliv na evropské měny včetně švýcarského franku. Úzké obchodní vztahy Velké Británie a ostatních zemí EU vedou ke korelaci pohybu takových měnových parů jako jsou GBP/USD a USD/CHF. Korelační koeficient na základě 13 posledních H4 svíček klesl pod hodnotou 80%. Očekáváme, že vypuštění průmyslové výroby a vystoupení Carney mohou mít výrazný vliv na kurz měnového páru USD/CHF.

USD/CHF

Podívejme se na chování měnového páru na grafu H4. Cena překonala linii rezistence H4, což je prvním znamením pro zrychlení vzestupného trendu. Trendové indikátory ParabolicSAR a DonchianChannel potvrzují směr. Nicméně, poslední hodnota Parabolic se přiblížila k linii rezistence. Neexistují žádné portiklady i ze strany oscilátoru RSI-Bars, hodnota kterého překonala úroveň 83%. To se stalo současné s průrazem nejbližší fraktální rezistence ceny. Domníváme se, že příkaz k nákupu může být otevřen pokud bude pokračovat vzestupný pohyb, a lokální svíčkový maximum 0.93770 bude překonán po vypuštění základních ukazatelů. Rizika mohou být omezeny posledním fraktálním supportem 0.92853, který překračuje linii rezistence trendu. Tato úroveň se také potvrzuje historickými hodnotami Parabolic.

Po otevření příkazu stop rozmist'ujeme vzápětí za hodnotami indikátoru ParabolicSAR v blízkosti dalšího fraktálního minima. Je třeba provádět obnovení každý den po formování nových 5 H4 svíček, které jsou nutné pro tvoření fraktálu Billa Williamse. Takže, změníme případný poměr profit/loss do strany bezztratového stavu.

Pozicenákup
Buy stopvýše 0.93770
Stop lossníže 0.92853

Vážení obchodníci. Podívejte se na zprávu autorského účtu zde.

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.