Technická analýza USDCHF : 2014-04-22


Dobrý den, vážení tradeři. Dnes v 16:00 (SEČ, serverový čas) očekává se publikace americké statistiky o trhu nemovitosti - Existing Home Sales. Tento indikátor zobrazuje změnu počtu prodaných domů na sekundárním trhu za minulý rok. Zvýšení prodejů charakterizuje zlepšení životních podmínek a jako následek zvýšení vnitřní poptávky v USA. Toto zase znamená, že pokud indikátor bude vyšší, než předpověděná hodnota 4.57 M, pak je třeba očekávat opevnění americké měny.

USD CHF

Podívejme se na pohyb švýcarského franku na H4 grafu. Grafická analýza a trendový indikátor ParabolicSAR ukázují na pokračování vzestupného trendu. Potvrzením směru pohybu, cena překročila nahoru první úroveň rezistence PivotPoints a driftuje v oblasti nad signální linie indikátoru. Ze strany oscilátoru RSI-Bars také nejsou protiklady signálů více méně vzestupný trend umožnil filtrovat lživý průraz ceny označený žlutou barvou na grafu H4. V současné době oscilátor má vysokou prognostickou hodnotu. V souvislosti s tím považujeme, že před tím, než cena překročí další rezistence, je třeba dostat potvrzení ze strany RSI-Bars. S největší pravděpodobností na začátku nového býčího impulsu následuje průraz úrovně indikátoru 69.32773.

Doporučujeme rozmístit čekající příkaz na nákup USD/CHF výše úrovně 0.88554, která je umístěna v oblastni první rezistence PivotPoints. Příkaz nastavíme 15 minut před zveřejněním Existing Home Sales. Tradičně určujeme cíl níže první úrovně Fibonacci 161.8%. Stop vyberme dle nejbližší úrovně support na úrovni 0.88181. To je vhodná pozice, jelikož se potvrzuje historickou hodnotou ParabolicSAR a prvním supportem PivotPoints. Úroveň omezení rizik doporučujeme posouvat vzápětí za hodnotami paraboliku každé 4 hodiny po spouštění příkazu. Je třeba držet pozici až do publikace New Home Sales druhý den a převést ji do bezztratového stavu 15 minut před vypuštěním údajů. Je nejoptimalněji vybrat bezztratovou úroven níže historické hodnoty ParabolicSAR. Musíte do dělat, jelikož statistika o nových prodejů domů (New Home Sales) může přivést k fundamentálním změnám na trhu, vždyť tento ukazatel má silný multiplikativní efekt na odvětví americké ekonomiky – hypotéky, pojistné platby, nábytek, elektronika atd.

Směrnahoru
Otevření pozicevýše 0.88554
Předběžný cílníže 0.88772
Předběžný stopníže 0.88181

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.