Technická analýza USDCHF : 2014-04-17


Dobrý den, vážení tradeři. Dnes v 14:30 (SEČ, severový čas) se bude konat zveřejnění počátečních žádostí o podporu v nezaměstnanosti v minulém týdnu ( ve Spojených státech Unemployment Claims). Data se shromažďují Ministerstvem práce Spojených států s publikují se v každodenním výkazu. Indikátor umožňuje ocenit dynamiku vnitřní poptávky a také potenciál spotřebitelského kreditování pro stimulaci americké ekonomiky. V současné době nálada analytiků je pesimistickou – očekává se růst hodnoty indikátoru od 300 tisíc do 316 tisíc nových žádostí. Nicméně, pokud ukazatel bude níže předpověděné hodnoty je třeba očekávat krátké oživení investorů a opevnění americké měny.

USDCHF

Podívejme se na zvláštnosti pohybu švýcarského franku na H4 grafu. Nejdříve je třeba označit býčí gap na začátku týdnu, který je podmíněn pozitivní statistikou o maloobchodních prodejích. Impuls získaný trhem vytvořil setrvačný trend. V současné době korekce se skončila jak zobrazuje trendový indikátor Parabolic SAR. Oscilátor RSI-Bars probil horní hranici Bollinger Bands (13,2) a budeme čekat na další předběžný průraz nahoru na úrovni 61,34454.
Doporučuje se počkat na překročení této úrovně, aby se ujistili ve směru pohybu při otevření pozice. Nabízíme rozmístit čekající příkaz na nákup výše úrovně rezistence ceny 0.88256 a držet pozici, pokud Unemployment Claims bude níže předpověděné úrovně. Cíl se určuje historickým maximem 0.88451 níže první úrovně Fibonacci 161.8%.

Vyberme stop dle úrovně nejbližšího supportu na úrovni 0.87800. Je to vhodná pozice, jelikož se potvrzuje historickou hodnotou ParabolicSAR a prvním supportem PivotPoints. Úroveň omezení rizik se doporučuje posouvat vzápětí za hodnotami paraboliku každé 4 hodiny, jakmile tyto překročí předběžnou úroveň stopu. Otevření čekajícího příkazu na nákup proved'me 15 minut před zveřejněním Unemployment Claims. Doporučujeme zavřít pozici do 16:00 (SEČ), až bude publikován výrobní index Philadephia FED (Philly Fed Manufacturing Index). Agresivnější tradeří mají převést pozici do bezztratového stavu. V této době na trhu jsou možné fundamentální změny.

Směrnahoru
Оtevření pozicevýše 0.88256
Předběžný cílníže 0.88451
Předběžný stopníže 0.87800

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.