Technická analýza USDCAD : 2015-04-06


ISM Non-manufacturing PMI

Minulý pátek byl zveřejněn počet nových pracovních míst v nezemědělském sektoru USA (Nonfarm). Ve srovnání s minulým měsícem hodnota ukazatele klesla o více než 50%, způsobila oslabení dolaru vůci nejlikvidnějším měnám. K tomuto také příspělo oživení poptávky po ropě v důsledku probíhajícího konfliktu v Jemenu. Očekáváme dlouhodobou reakci trhu na statistiku práce (až jeden týden). Dnes v 16:00 SEČ bude zveřejněn index nevýrobního sektoru USA. Index publikuje měsíčně ústav řízení dodávek v USA. Průzkum se týká více než 400 společností. Nákupní manažeři se dotazují ohledně zaměstnanosti, úrovně cen, dodavatelů, zásob nevýrobních objektů. Pokud index má hodnotu nižší než 50, kvůli snížení aktivity, to ukazuje na ekonomický pokles, zejména v případě, že trend přetrvává po dobu několika měsíců. Tento zásadní ukazatel může u měnových párů, které jsou připoutány k US dolaru, vést k prudkému nárůstu volatility.

USD/CAD

Podívejme se na měnový instrument USD/CAD na H4 grafu. Dávejte si pozor na to, že oscilátor RSI-Bars prorazil lokální minimum na úrovni 27% zatímco cena se jenom přiblížila k podpoře 1.24050. V podmínkách bočního pohybu je to významný indikátor, zejména proto klesající trendový kanál pokračuje svůj pohyb. Pozice na prodej může být otevřena níže fraktálu 1.24050 s fixací rizika výše poslední hodnoty trendového indikátoru Parabolic. Spolu s tím hladina podpory byla již třikrát potvrzena cenou a to znamená, že nevylučujeme scénář návratu k průměru, pokud nenásleduje zákonitý průraz. V tomto případě příkaz k nákupu může být otevřen výše fraktálu rezistence 1.25078 s omezením rizik níže klíčové podpory. Po spouštění jednoho z příkazů je třeba odstranit druhý příkaz - trh zvolil směr. Po otevření příkazu úroveň stopu posunujeme vzápěti za signálem Parabolic každé 4 hodiny. Takže, změníme potenciální poměr profit/loss ve svůj prospěch.

PoziceNákup
Buy stopnad 1.25078
Stop losspod 1.24050

PoziceProdej
Sell stoppod 1.24050
Stop lossnad 1.25078

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.