Technická analýza USDCAD : 2015-02-04


ADP Non-Farm

Dnes v 14:15 SEČ bude zveřejněn index ADP Non-Farm Employment Change (změna čísla pracovních míst v nezemědělském sektoru USA), který se vydává každý měsíc společností Automatic Data Processing. Ukazatel se vypočítá na základě údajů shromážděných v minulém měsíci. Tyto parametry jsou založeny na studiu anonymných dat asi 400 000 zákazníků v US byznysu. Analýza nezahrnuje zemědělský sektor a vládní pozice. Předběžné posouzení vyjde za 2 dny před publikací Nonfarm. Právě proto je třeba k tomuto indikátoru věnovat pozornost. Zaměstnanost je klíčovým faktorem ovlivnující na spotřebitelskou poptávku v USA, a pokles ukazatele pod předpokládaným interválem téměř určitě vede k oslabení US měny. Připomenme si také, že v 16:00 bude zveřejněn kanadský indikátor kupní síly, Ivey PMI. Jsou dotazovány 175 nákupních manažerů z různých sektorů ekonomiky. Odhaduje se zaměstnanost, výroba, nové objednávky, ceny, dodávky a zásoby. Tento index měří rozšiření a pokles výroby a také úroveň aktivity nákupních manažerů. Očekáváme, že zveřejnění přezkoumaných ukazatelů vede k dodatečné volatilitě měnového páru USD/CAD.

techniacl-analysis-charts-usd-cad

Podívejme se na H4 graf instrumentu USD/CAD:H4. Cena prorazila linii rezistence kanálu H4 po výstupu z trojúhelníku. V současné době se pozoruje korekce na pozadí poklesu kotací ropy: stáčení sondy v USA a také stávka několik odborů vedlo k posílení černého zlata. Nicméně, více než 80% amerických sond držejí rentabilitu při ceně $50-55 za barel, a to znamená, můžeme očekávat rychlou korekci. Pokračování býčího impulsu je pravděpodobné po průrazu fraktální rezistence 1.28112: na této úrovni může být umístěn čekající příkaz k nákupu. Nicméně, doporučujeme sledovat oscilátor RSI-Bars, poslední bar, kterého prorazila hladina podpory. Konzervativním obchodníkům doporučujeme počkat na zpětný signál v rozmezí býčího trendového kanálu. Předběžná fixace rizika je možná na úrovni poslední rezistence, která v současné době může působit jako linie podpory – úroveň 1.22514. Po otevření čekajícího příkazu stop pohybujeme vzápětí za hodnotami signálem Parabolic každé 4 hodiny na další fraktální minimum. Takže, změníme potenciální poměr profit/loss ve svůj prospěch. Pokud cena překoná úroveň stopu, doporučujeme odstranit pozici: na trhu probíhají vnitřní změny, které nebyly brány v úvahu.

PoziceNákup
Buy stopnad 1.28112
Stop losspod 1.22514


Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.