Technická analýza USDCAD : 2015-01-20


Manufacturing sales

Dnes v 14:30 SEČ očekáváme zveřejnění změny objemu obchodů ve výrobním sektoru v Kanadě Manufacturing sales. Indikátor se vydává měsíčně statistickou agenturou a je předstíhovým ukazatelem zaměstnanosti a spotřebitelských výdajů. Z tohoto důvodu statistika je důležitá pro investory, kteří vypočítávají potenciální dividendy z dlouhodobých projektů. Domníváme se, že zveřejnění ukazatele může způsobit zesilení volatility kanadského dolaru vůci ostatním likvidním měnám na světě.

technical-analysis-charts-usd-cad

Dnes podívejme se na dlouhodobý denní graf USD/CAD. Cena překonala významnou týdenní rezistenci a tvořila rostoucí denní trendový kanál. To se stalo současně s průrazem horní strany trojúhelníku mající býčí sklon. Historické hodnoty trendového indikátoru ParabolicSAR se pohybují podél trendové linie, což zvyšuje její význam. Oscilátor RSI-Bars také potvrzuje trend. Neexistují protiklady ze strany 13denního DonchianChannel. Cena se pohybuje podél horní hranice a neustále aktualizuje maxima kanálu. Býči stabilně drží své pozice. Domníváme se, že další vzestupný impuls bude obdržen po překročení fraktální rezistence 1.20515. Na této úrovni může být umístěn čekající příkaz k nákupu. Pro potvrzení významnosti cenového průrazu konzervativním obchodníkům doporučujeme zároveň čekat na průraz maxima oscilátoru na úrovni 85.0433%. Předběžné omezení rizik fixujeme pod poslední podporou 1.17792, která se potvrzuje trendovou linií a historickými hodnotami Parabolic. Po otevření příkazu stop pohybujeme vzápětí za signálem Parabolic na další fraktální minimum. Takže, změníme potenciální poměr profit/loss ve svůj prospěch.

USD/CAD

V současné době objemy obchodů s futures CAD na chikagské komoditní burze nepotvrzují trend – zatímco nepozorujeme obnovení maxima 120 000 žádostí. Nejopatrnějším investorům doporučujeme zafixovat průraz této úrovně pro potvrzení býčích nálad na trhu. Sledovat objemy obchodů můžete zde.

PoziceNákup
Buy stopnad 1.20515
Stop losspod 1.17792

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.