Technická analýza USDCAD : 2014-11-21


Index cen CPI a kanadský dolar

Dnes v 14:30 (SEČ) bude zveřejněn každoměsíční hlavní index cen Core CPI odrážející inflační tendence v kanadské ekonomice. Ukazatel se vydává oddělením statistiky v Kanadě a zobrazuje změnu cen komodit a služeb s výjimkou 8 nejvolatilnějších komponentů. Ukazatel určuje inflaci, která zároveň s tím ovlivní úvěrovou politiku a základní sazby kanadské banky. Výbor banky bere v úvahu inflační očekávání omezit nadměrná tempa jeho růstu v důsledku zpřísnění regulace. Zvýšení základních sazeb vede k přílivu investičních prostředků do ekonomiky země – právě proto publikace CPI může vést k výraznému impulsu kanadské měny vůci nejlikvidnějším konkurentům.

technical-analysis-charts-usd-cad

Podívejme se na instrument USD/CAD na H4 grafu. Cena se pohybuje v rámci denního býčího trendu. Předpokládáme, že aktuální korekce se blíží k dokončení. Jedním z grafických signálů zesílení medvědů je model dvojité dno, zvýrazněné červenou barvou na obrázku. Ten umožnuje vydělit kritickou úroven omezeni rizik pozice – 1.12587, v tom případě, že tato úroven se potvrzuje historickými hodnotami Parabolic a dolní hranicí kanálu Donchian. Pro získání signálního potvrzení o možnosti nákupu je třeba počkat na průraz trendové linie H4. Tato událost se pravděpododně shoduje s průrazem fraktální úrovně 1.13718 a otočením Parabolic do strany zelené zóny. Hodnota úrovně se také potvrzuje horní hranicí Donchian. Význam úrovně se také potvrzuje horní hranicí Donchian. Konzervativním traderům je třeba počkat na překonání rezistence oscilátoru RSI-Bars 61.0597 k poitvrzení pozice Nákup.

Po otevření pozice stop doporučujeme pohybovat vzápětí za hodnotami Parabolic v oblasti dalšího fraktálního minima. Stačí provádět aktualizaci každý den současně s formováním nového fraktálu Billa Williamse (5 svíček). Takže, změníme možný poměr profit/loss do strany bezztratového stavu
PoziceNákup
Buy stopnad 1.13718
Stop losspod 1.12587

Vážení obchodníci. Pro zobrazení podrobné zprávy strategie o analytických vydáních technciké analýzy najdete zde.Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.