Technická analýza USDCAD : 2014-10-30


Ropa nebo FOMC?

Včera Federální výbor pro volný trh (FOMC) USA vydal prohlášení potvrzující ukončení třetího programu kvantitativního uvolňování (QE3) na konci září. Toto rozhodnutí vede k postupnému stáčení objemů nákupu dlouhodobých státních dluhopisů. Připomeňme si, že v druhém čtvrtletí HDP USA vzrostl na 4.6% v ročním vyjádření. Zároveň, plánuje se držet úrokové sazby v rozmezí 0-0,25% ročních, aby udrželi ekonomický růst prostřednictvím dostupných komerčních úvěrů. Hlavními určujícími faktory monetární politiky stále zůstávají nezaměstnanost a inflace. Jak bylo zdůrazněno v prohlášení regulátora, základní sazba může být upravena pouze v případě, pokud tento ukazatel překročí prahovou hodnotu 2%. Prohlášení FOMC vedlo k výraznému posilení dolaru vůci nejlikvidnějším měnám.
Dnes čekáme na zveřejnění čtvrtletního HDP USA a žádostí o podporu v nezaměstnanosti (Unemployment Claims). V případě, že ukazatelé budou na úrovni očekávaných hodnot, měli bychom očekávat pokračování obecného trendu. Relativně mírná reakce je pozorována pouze ze strany kanadského dolaru. Je to způsobeno s pomalým oživením cena na ropu, která se nyní obchoduje na úrovni $81 za barel (WTI). Vzhledem k surovinovým komponentům kanadského vývozu tato skutečnost dává jistotu investorům vůci kanadské měně. Nicméně, je příliš brzy mluvit o stabilním trendu, a pokud ukazatelé USA se potvrdí, budeme čekat na aktualizaci maxim měnového páru USDCAD.

měnový pár USDCAD

Podívejme se na H4 graf. Cena tvořila trojúhelník, což znamená dočasné oslabení trendu a vytvoření nového rovnovážného stavu na trhu. V současné době pozorujeme průraz trendové linie do strany zelené zóny, která je doprovázena otočením trendového indikátoru Parabolic. Je třeba poznamenat, že průraz ceny se nepotvrzuje signálem оscilátoru RSI-Bars, proto bychom měli očekávat překonání rezistence 52.8089%, abychom mluvili o pokračování růstu s jistotou. Pravděpodobně k tomu dojde po překročení klíčové situace ceny na úrovni 1.12589, která se shoduje s 13denním maximem kanálu Donchian. Tato úroveň může být použita k otevření čekajícího příkazu k nákupu s fixací rizika pod 1.11168. Tato úroveň je příliš vhodná pro konzervativní obchodování, tj. je zesílena historickými hodnotami Parabolic a dolní hranicí kanálu Donchian.

Po otevření pozice stop doporučujeme posouvat vzápětí za hodnotami Parabolic v blízkosti dalšího fraktálního minima. Stačí provádět aktualizaci každý den s vytvořením nového fraktálu Billa Williamse (5 svíček). Takže, změníme možný poměr profit/loss do strany bezztratového stavu.
PoziceNákup
Buy stopnad 1.12589
Stop losspod 1.11168

Vážení obchodníci. Podívejte se na výkaz autorského účtu zde.Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.