Technická analýza USDCAD : 2014-10-17


Nečekaný obrat

Dnes v 14:30 SEČ se očekává zveřejnění dvou makroekonomickách ukazatelů USA a Kanady – stavební povolení (Building Permits) a základní index spotřebitelských cen (Core CPI). První ukazatel ukazuje počet stavebních povolení vydaných vládou minulý měsic. Ukazatel umožňuje odhadnout potenciál růstu sektoru nemovitosti, a také spotřebu zboží sekundární poptávky a technologického sektoru. Pozitivní údaje umožňují očekávat tempa domácí spotřeby a výroby v USA. Druhý ukazatel ukazuje změnu cen zboží a služeb v Kanadě s výjimkou nejtěkavějších komponentů: potraviny a energie. Core CPI určuje inflaci, což má vliv na měnovou politiku kanadské banky. Publikace CPI může vést k významnému tempu kanadské měny vůci nelikvidnějším konkurentům včetně US dolaru. Oba ukazatelé jsou předloženy v měsíčním vyjadření a výrazně ovlivní investiční očekávání.

V souvislosti s tímto dnes znovu podívejme se na chování měnového páru USD/CAD na H4. Cena prorazila H4 trendovou linii dolů, což je prvním medvědím signálem. Je třeba poznamenat, že oscilátor RSI-Bars také prorazila trendovou linii do strany červené zóny s formováním gapu. Trendový indikátor ParabolicSAR potvrzuje změnu investorských nálad. Poslední potvrzující signál, který potřebujeme, otočení kanálu Donchian bude přibližně realizován po průrazu fraktální linie 1.12248, která může být použita po otevření čekajícího příkazu k prodeji. Rizika omezujeme na úrovni 1.13615. Tato rezistence se potvrzuje fraktálem a historickými hodnotami Parabolic.

Po otevření pozice stop doporučujeme přesunout vzápětí za hodnotami Parabolic v oblasti dalšího fraktálního maxima. Stačí provádět aktualizaci každý den jako vytvoření nového fraktálu Billa Williamse (5 svíček). Takže, změníme možný poměr profit/loss do strany bezztratového stavu.
PoziceProdej
Sell stoppod 1.12248
Stop lossnad 1.13615

Vážení obchodníci. Podívejte se na autorský účet zde.Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.