Technická analýza USDCAD : 2014-10-16


Kanadský dolar čeká na zprávy

Dobrý den, vážení obchodníci. Dnes v 14:30 SEČ se očekává zveřejnění dvou makroekonomických indikátoru USA a Kanady – žádosti o podporu v nezaměstnanosti (Unemployment Claims) a objemy výrob ve výrobním sektoru (Manufacturing sales). První ukazatel je založen na datech, které se shromažďují od Ministerstva práce v USA a se zveřejňují v každotýdenním přezkumu. Ukazatel umožňuje odhadnout dynamiku domácí poptávky, a také potenciál spotřebitelských úvěrů pro stimulaci americké ekonomiky. Nicméně, dlouhodobým investorům bude zajímavé seznámit se s kanadskou statistikou o výrobě, která byla shromažd'ována během uplynulého měsíce. Hodnoty ukazatele umožňují předvídat trendy zaměstnanosti a spotřebitelských výdajů. Růst tržeb je jistě atraktivním pro dlouhodobé investory, kteří mohou výrazně ovlivnit měnový trh.

měnový pár USD/CAD

V souvislosti s tím, dnes podívejme se na chování měnového páru USD/CAD na timeframe H4. Cena prorazila horní hranici trojúhelníku a významnou rezistenci umístěnou na úrovni 1.12248. V současné době se pozoruje korekce, ale očekáváme pokračování růstu v rozmezí trendového kanálu. Směr trendu se potvrzuje kanálem DonchianChannel, a take grafem oscilátoru RSI-Bars. Pro získání signalu trendového indikátoru Parabolic, je třeba počkat na průraz fraktální rezistence 1.13835, za kterým následuje otočení indikátoru do strany zelené zóny. Tato úroveň může být použita pro nastavení čekajícího příkazu k nákupu. Fixujeme rizika u trendové linie – na úrovni fraktálního supportu 1.12248. Nepravděpodobné, že dolní hranice DonchianChannel potvrdí hranici rizika.

Po otevření pozice doporučujeme přesunout stop vzápětí za hodnotami Parabolic v oblasti dalšího fraktálního minima. Stačí provádět aktualizaci každý den podle formování fraktálu Billa Williamse (5 svíček). Takže, změníme možný poměr profit/loss do strany bezztratového stavu.
PoziceNákup
Buy stopnad 1.13835
Stop losspod 1.12248

Vážení obchodníci. Podívejte se na autorský účey zde.Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.