Technická analýza USDCAD : 2014-10-08


Měnový pár USD/CAD

Dobrý den, vážení obchodníci. Dnes podívejme se na chování měnového páru USD/CAD. Během posledních seancích vzestupný sklon zvýšil cenu na 3měsíční maximum na úrovni 1.1275: tato úroveň rezistence může být považována za dostatečně silným vzhledem k tomu, že předchozí pokusy obnovení 5 leté maximum byly pozastaveny. Kromě toho, 261,8% úroveň Fibonacci se nachází na úrovni 1.1275, což zesiluje tato úroveň rezistence. Během posledních dvou seancích jsme videli velkou roztaženou medvědí svíčku nacházející se pod jednoduchým klouzavým průměrem (10). Toto dává předpoklád, že býčí trend může trpět nástupu medvědů. Nicméně, na základě cenového grafu, aktuální vzestupný trend a klouzavé průměry (20, 50) označují převahu býčího trendu. V dlouhodobé perspektivě pokračování vzestupného trendu je nejpravděpodobnějším scénářem. Naděje na změnu trendu mohou být založeny na silných medvědích signálech z hlediska ukazatelů obchodních objemů a analýzy oscilátorů.

USDCAD

Níže uvedený graf ukazuje denní objemy futures kontraktů a opcií obchodovatelných na burze Chicago Mercantile Exchange. Objem obchodů počinaje 12. září byl přibližně na stejné úrovni zatímco cena stoupala na úroveň rezistence na 1.1275. V důsledku toho, objem nebyl dohodnut se současným trendem, a to může být považováno za signál o změně trendu na sestupný. Kromě toho, velká medvědí svíčka nebyla potvrzena vysokým objemem obchodů: takže, domníváme se, že cena jde do bočního trendu hlavně mezi úrovněmi 1.1275/1.1102.

USDCAD


Podívejme se na chování oscilátorů: stochastic klesl pod oblastí překoupenosti po nedávném poklesu ceny; klouzavý průměr oscilátoru se postupně bliží k nulové úrovni, a oscilátor RSI (14) je omezen úrovní na úrovni 70. Dříve Bollingerova pásma omezily růst ceny a doufáme, že bude stejné s býky tlačit cenu nahoru. Dle našeho názoru, existuje velká pravděpodobnost ceny jít do bočního trendu, jelikož silná úroven rezistence na 1.1275 omezí pohyb ceny nahoru, a také považujeme, že medvědi nemají takovou sílu, aby prorazili úroveň supoortu na 1.1102. Investoři mohou použít flat pomocí otevření dlouhých pozic na minimech a krátkých pozic na maximech.

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.