Technická analýza USDCAD : 2014-09-23


Dobrý den, vážení obchodníci. Dnes v 14:30 SEČ Kanada Statistics Canada zveřejní údaje o relativní změně objemu základních maloobchodních tržeb – Core Retail Sales. Ukazatel vyjadřuje poptávku po všech kategoriích zboží včetně automobilů, které činí 20% z celkového objemu. Tato komponenta přináší výjimečnou volatilitu, jelikož neposkytuje průměrnou základní spotřebu. Právě proto automobilový trh není brán v úvahu při formování spotřebitelského trendu na základě Core Retail Sales. Tento ukazatel určuje spotřebitelskou důvěru a trend domácí poptávky kanadské ekonomiky. Předpokládáme se, že přední investoři budou reagovat na makroekonomická data, což umožňuje spoléhat na další impuls volatility kanadského dolaru.


Podívejme se na denní graf měnového páru USD/CAD. V současné době se cena pohybuje v denním a týdenním uptrendu. Takže, je pozorována býčí soudržnost rozsahů, což se potvrzuje sklonem trendového kanálu Donchian Channel(13). Potvrzení investorských nálad vidíme i ze strany oscilátoru RSI-Bars: signál je v zóně trojůhelníku s býčím směrem. Čekáme na dokončení korekce ceny současně s průrazem fraktální rezistence 1.11033. Tato úroveň může být používána pro nastavení čekajícího příkazu k nákupu. S největší pravděpodobností tento pohyb bude vyhovovat překročení rezistence oscilátoru 68.82%, který tvoři horní stranu trojůhelníku. Průraz zaručeně vede k obrácení trendového indikátoru Parabolic do strany zelené zóny, a budeme mít poslední potvrzení směru pohybu ceny. Počáteční stop může být umístěn na úrovni 1.08812, která je zesílena překročením s trendovou linií D1.

Poznamenejme, že v současné době obchodní objemy s kanadským dolarem nepotvrzují trend: je zaznamenán klesající trend. Je třeba prvním potvrzovacím signálem považovat překorčení úrovně 80 000 kontraktů. Posoudit obchodní objemy s futures kontrakty a opciemi na kanadský dolar můžete na webových stránkách Chicago Mercantile Exchange více.
Po otevření pozice stop přemis'tujeme vzápětí za hodnotami Parabolic v blízkosti dalšího fraktálního minima. Takže, změníme případný poměr profit/loss do strany bezztratového stavu.
PoziceNákup
Buy stopnad 1.11033
Stop losspod 1.08812
Vážení obchodníci. Podívejte se na autorský účet zde.Tečkovaná čára na grafu označuje aktuální autorská pozice.

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.