Technická analýza USDCAD : 2014-09-08


Dobrý den, vážení obchodníci. Dnes v 14:30 SEČ se očekává zveřejnění počtu nových stavebních povolení v Kanadě (Building Permits m/m). Ukazatel se zobrazí v měsíčním vyjádření a proto představuje klíčový zájem pro dlouhodobé institucionální investory. Tento ukazatel je založen na údajích nových stavebních povolení vydané kanadskou vládou minulý měsíc. Základní ukazatel umožňuje odhadnout potenciál růstu v sektoru nemovitosti a změnu ve spotřebě zboží sekundární poptávky a zboží technologického sektoru. Pozitivní trendy ve stavebnictví můžou poskytnout další impuls jak pro domácí spotřebu, tak i pro výrobu. Očekáváme, že ukazatel může mít výrazný vliv na kurz měnového páru USD/CAD.

Podívejme se na chování měnového páru USD/CAD na grafu H4. Cena se pohybuje v rozmezích denního sestupného trendu a překročila čáru medvědího trendu H4 ve směru zelené zóny. Tento model je prvním signálem směny trendu, nicméně, že trendový indikátor ParabolicSAR potvrzuje směr. Neexistujou žádné protiklady i ze strany oscilátoru RSI-Bars - byl tvořen nízký rostoucí kanál. Očekáváme vývoj trendu H4 současně s průrazem fraktální rezistence 1.09026. Tato klíčová úroveň se potvrzuje historickými hodnotami Parabolic a může být použita pro otevření čekajícího příkazu k nákupu. Rizika jsou omezeny fraktálním supportem 1.08357, který se nachází na křižovatce s denní trendovou čárou.

Nepravděpodobné, ale je možné prudká změna trendu pouze v tom případě, pokud stavební povolení výrazně překonají očekávané hodnoty. V tomto případě protisměrný příkaz může být otevřen symetrickým způsobem při překročení denní linie trendu. Poznamenejme, že objemy obchodů s kanadským dolarem ještě neukazuje růst: pro potvrzení denního trendu je třeba počkat na průraz úrovně 80 000 žádostí. Sledovat objemy obchodů futures a opciemi na tento měnový pár můžete na webových stránkách Chicago Merchantle Exchange zde.

Po otevření příkazu stop přemisťujeme vzápětí za hodnotami indikátoru ParabolicSAR, v blízkosti dalšího fraktálního minima (dlouhá pozice) nebo maxima (krátká pozice). Je třeba provádět aktualizaci každý den po formování 2 nových H4 svíček nutné pro aktualizaci fraktálu Billa Williamse. Takže, změníme případný poměr profit/loss do strany bezztratového stavu.

Pozicenákup
Buy stopvýše 1.09026
Stop lossníže 1.08357

Pozicenákup
Sell stop níže 1.08357
Stop lossvýše 1.09026

Vážení obchodníci. Podívejte se na výkaz autorského účtu zde. Na grafu tečkovanými čárami je označena autorská otevřená pozice.

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.