Technická analýza USDCAD : 2014-09-04


Dobrý den, vážení obchodníci. Dnes v 14:30 SEČ očekáváme publikaci dvou klíčových ukazatelů: Obchodní bilance Kanady (Trade Balance) a Žádosti o podporu v nezaměstnanosti. (Unemployment Claims). Přvní ukazatel je pro investory důležitějším, jelikož je založen na měsíčních statistických datech. Obchodní bilance je rozdíl mezi objemem vývozu a dovozu. Kladné saldo (nebo snížení velikosti záporného salda) je příznivým faktorem pro růst kanadské měny. Saldo se v sprnu změnilo od 0.2 dо 1.9 mlrd dolarů. Takže, odhad je pozitivním. Současně s tím očekáváme publikaci údajů počátečních žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA. Tyto údaje jsou shromažďovány od Ministerstva práce a publikovány v týdenním výkazu. Ukazatel umožňuje odhadnout dynamiku domácí poptávky a také potenciál spotřebitelských úvěrů pro stimulaci americké ekonomiky. Růst HDP umožňuje také spoléhat na pozitivní změny, to znamená další pokles ukazatele. Oba ukazatele mohou ovlivnit kurz měnového páru USD/CAD.

Валютная Пара USD/CAD

Podívejme se na chování měnového páru USD/CAD na grafu H4. Cena se pohybuje uvnitř denního a H4 trendových kanálů. V současné době neexistují žádné významné změny trendu: hodnoty oscilátoru RSI-Bars potvrzují směr. Dočasná korekce bude přerušena současně s průrazem fraktální rezistence 1.09438. Zároveň budeme čekat na překročení úrovně oscilátoru 59.3023 a otočení Parabolic SAR. Tato klíčová úroveň se potvrzuje hranicí DonchianChannel a může být použita pro otevření čekajícího příkazu k nákupu. Rizika omezujeme fraktálním supportem 1.08656, který se nachází na přetínání trendové linie býků.

Poznamenejme, že denní objemy obchodování s kanadským dolarem v současné době ukazují růst: pro konečné potvrzení velkého denního trendu je třeba počkat na průraz úrovně 90 000 žádostí. Ochodní objemy s futures a opcimei na tento měnový pár můžete sledovat např. na webových stránkách Chicago Mercantile Exchange zde.

Po otevření příkazu stop se rozmist'uje hned po hodnotami indikátoru ParabolicSAR v blízkosti dalšího fraktálního minima. Je třeba pravidelně provést aktualizaci po tvoření nových 5 H4 svíček, to znamená nové potenciální fraktální úrovně. Takže, změníme možný poměr profit/loss do strany bezztratového stavu.

Pozicenákup
Buy stopvýše 1.09438
Stop lossníže 1.08656

Vážení obchodníci. Podívejte se na zprávu autorského účtu zde.

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.