Technická analýza USDCAD : 2014-09-03


Dobrý den, vážení obchodníci. Dnes v 16:00 SEČ očekáváme vystoupení hlavy kanadské banky Steven Poloz věnované vyhlídkám monetární politiky regulátora. Před vystoupením bude vyhlášena úroková sazba krátkodobých půjček (BOC Rate Statement), proto se předpokládá, že Poloz tato událost bude komentovat z pohledu inflace a růstu kanadské ekonomiky. Ostatně, od roku 2011 základní sazba zůstává na úrovni 1%, proto investoři neočekávají významné změny. Hlavní očekávání jsou směrovány na vizi ekonomického rozvoje, která představí hlava banky. Signály jeho vystoupení mohou výrazně ovlivnit pozici kanadského dolaru ohledně nejlikvidnějších instrumentů na měnovém trhu.

USD/CAD

Podívejme se na chování měnového páru USD/CAD na denním grafu D1. Cena se přiblížila týdenní trendové linii, jelikož velký trend má medvědí sklon. Je třeba počkat na obrat ceny do zelené zóny. V současné době existují první příznaky toho, že support bočního koridoru bude probít: trendový indikátor ParabolicSAR provedl medvědí obrat. Zatímco cena v koridoru dopustila neurčité menévry, signál oscilátoru RSI-Bars tvořil slabý sestupný trend. Konečnou jistotu ve směru pohybu ceny získejme po průrazu fraktálního supportu 1.08114. Ten se potvrzuje historickou hodnotou Parabolic, а také dolní hranicí kanálu DonchianChannel(13). Předběžné omezení rizik doporučujeme umístit výše poslední rezistence 1.09943. Tato úroveň je zesílena fraktálem Billa Wiliiamse a oběma trendovými indikátory.
Poznamenejme, že objemy obchodování s futures a opciemi na Chicago Mercantile Exchange již ukázují slabý růst: věnujte pozornost trendové linii na obrázku. To znamená, že invetoři očekávají nový impuls a postupně zvýšují pozice. Sledovat objemy obchodů na tento měnový pár můžete zde.

Po otevření příkazu stop rozmistujeme hned po hodnotami indikátoru ParabolicSAR v blízkosti dalšího fraktálního maxima. Takže, změníme možný poměr profit/loss do strany bezztratového stavu.

Poziceprodej
Sell stopníže 1.08114
Stop lossvýše 1.09943

Vážení obchodníci. Podívejte se na zprávu autorského účtu zde.

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.