Technická analýza USDCAD : 2014-08-25


Dobrý den, vážení obchodníci. Klíčovou událostí pro dnešní obchodování je zveřejnění ukazatele prodeje nemovitosti ve Spojených státech (New Home Sales, 16:00 SEČ). Ukazatel se vydává jednou za měsíc americkým statistickým úřadem a ukazuje nárůst prodaných domů na jednu rodinu. Tento ukazatel je předstihovým ukazatelem pro vývoj americké ekonomiky, jelikož má multiplikační účinek na různé sektory ekonomiky: hypoteční úvěry, platby z pojišťoven, zboží sekundární poptávky (nábytek, elektronika atd.). Kromě toho, je třeba poznamenat, že hodnoty jsou vyjádřeny ve vztahu k loňským údajům, a proto jsou velmi pečlivě analizovány dlouhodobými investory. Můžeme předpokládat, že při nesouladu s předpokládanými hodnotami New Home Sales může ovlivnit posílení nebo oslabení americké měny ohledně ostatních likvidních instrumentů na měnovém trhu.

technical-anaysis-usd-cad

Podívejme se na chování měnového páru USD/CAD na denním grafu D1. Cena tvořila první medvědí signál – model dvojité dno, který je obkreslen červenou barvou na obrázku. Předstihový ukazatel RSI-Bars také ukazuje medvědí divergenci: jsme svědky vzniku sestupného kanálu. Konečnou jistotu v trendu konzervativní obchodníci budou získat pouze po překorčení úrovně oscilátoru 51.9184%. Předpokládáme, že to bude probíhat současně s průrazem fraktálního supportu 1.08491, který může být použit pro otevření čekajícího příkazu k prodeji. Pozice je docela vhodnou, jelikož úroveň se dodatečně potvrzuje jak dolní hranicí kanálu DonchianChannel, tak i historickými hodnotami trendového indikátoru ParabolicSAR. DonchianChannel. Předběžné omezení rizik doporučujeme umístit výše nové rezistence 1.09900. Tato úroveň je potvrzena fraktálem Billa Williamse a také historickými hodnotami obou trendových indikátorů.

Poznamenejme, že objemy obchodů kanadským dolarem potvrzují tvoření nového trendu. Na grafu jsou uvedeny denní objemy obchodování s futures a opciemi na Chicago Mercantile Exchange. Vidíme, že objemy tvoří slabý sestupný trend. Budeme očekávat konečné potvrzení po překonání dalšího maxima 60 000 žádostí. Doporučujeme sledovat objemy obchodů na měnový pár zde.

Po otevření příkazu stop se rozmist'uje vzápětí za hodnotami indikátoru ParabolicSAR, v blízkosti dalšího fraktálního minima. Takže, změníme možný poměr profit/loss do strany bezztratového stavu.

PoziceProdej
Sell stopníže 1.08491
Stop lossvýše 1.09900

Vážení obchodníci. Podívejte se na výkaz autorského účtu zde.

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.