Technická analýza USDCAD : 2014-08-12


Dobrý den, vážení obchodníci. Dnes podívejme se na chování měnového páru USD/CAD. Silná korekce od podpory na úrovni 1,0620 konečně vykreslila silnou korekci na úrovni 1,0985, co lze považovat za nejvyšší známkou během 2 měsíců. Jak vidíme, průraz klesající trendové linie vznikl dávno, což znamenalo slabou býčí náladu. V současné době jednoduché klouzavé průměry jsou pod cenou poskytováním další support a spolu s rostoucí trendovou linií ukazuje, že rostoucí sklon získává na síle.


Na grafu níže jsou uvedeny denní objemy obchodování s futures a opciemi na Chicago Mercantile Exchange. Vidíme, že během posledních obchodů tohoto měnového páru, nacházející se v bočním trendu, obchodní objemy obecně lze považovat stabilními. To znamená, že v současné době býčí a medvědí mají stejnou sílu. Je pravděpodobní, že flat se může vyvinout do grafického modelu „Flag“ , který je modelem pokračování trendu v technické analýze.

USDCAD

Podívejme se na oscilátory: Stochastický oscilátor se vrátil do zony překoupenosti, a to dává šance cenám pokračovat růst. MACD se nachází v pozitivní hodnotě, a OsMA postupně snižuje. Podle našeho názoru, šance zlehka favorizují pokračování předchozí rostoucí struktury. Ale to musí být potvrzeno spolehlivým průrazem horní hranice na úrovni 1,0985. Průraz této úrovně spolu s velkým objemem obchodů lze považovat spolehlivým signálem. Kromě toho, jakmile cena měnového páru USDCAD překročí dolní hranici na úrovni 1,0903, to může znamenat otočení vzestupného trendu a možný vývoj klesající trajektorie.


Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.