Technická analýza USDCAD : 2014-07-31


Dobrý den, vážení obchodníci. Dnešní klíčovou událostí je publikace HDP Kanady v mesíčním vyjádření (GDP Canada m/m) a počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA (Unemployment Claims). Oba ukazatele mohou mít značný vliv na měnový kurz USD/CAD. Nicméně, očekáváme, že publikace HDP bude významnějším. Připomenme si, že tento ukazatel vyjadřuje změnu ceny výrobků a služeb v Kanadě na minulý měsíc. HDP umožnuje odhadovat integrální ukazatele ekonomiky zatím co Unemployment Claims – pouze domácí poptávka a potenciál spotřebitelských úvěrů. Kromě všeho Unemployment Claims se vydává na základě týdenních údajů a má menší statistický význam, než GDP.

USD/CAD

Na grafu nahoru jsou uvedeny objemy obchodů s futures a opcemi na Chicago Mercantile Exchange. Vidíme, že zlomení rostoucího trendu pro kanadský dolar není ještě pozorováno – obchodní objemy vzrostly a překročily úroven 75 000 žádostí, a to znamená můžeme spoléhat na pokračování růstu. Sledovat obchodní objemy na tento měnový pár můžete zde.

USD/CAD

Můžete si gratulovat všem, kdo spolu s autorem otevřil dlouhou pozici na úrovni 1.08039 v souladu s technickou analýzou оd 28 července. Zisk pokračuje růst a jakmile se označí nové fraktální minimum, je třeba umístit stop loss mírně nižší přenosem pozice do bezztratového stavu. Můžeme také nastavit pozici v souladu s novou situaci. V současné době cena prorazila linii rezistence denního trendu, což může vést ke zrychlení růstu, tím spíše, že distance mezi cenou a Parabolic signálem pokračuje růst. Je třeba poznamenat, že maxima kanálu DonchianChannel jsou aktualozovány bez dočasných korakcí – hra se stává nebezpečné. Právě proto doporučujeme počkat na průraz úrovně 67,91382 předstihujícího oscilátoru RSI-Bars. Tento signál potvrzuje důvěrů býků. V tomto případě nový příkaz může být otevřen výše dalšího fraktálního maxima – 1.09657. Předpokládá se, že další support bude umístěna v sousedství předchozí rezistence – vliv převratu pozice. Právě proto předběžné omezení rizik doporučujeme umístit na úrovni 1.08039.

Nepravděpodobné, ale je možné, že trend se otočí na základě nepředvídaných fuándamentálních faktorů, např. nečekaně vysoké změny HDP Kanady. V tomto případě je možné medvědí impuls: otevříme short níže nového supportu 1.08039. Po otevření jakéhokoliv z příkazů stop se rozmistuje hned po hodnotami indikátoru ParabolicSAR, v blízkosti dalšího fraktálního minima (dlouhá pozice), nebo maxima (krátká pozice). Takže, změníme poměr profit/loss do strany bezztratového stavu.

Směrnahoru
Buy stopvýše 1.09657
Stop lossníže 1.08039

Směrdolů
Sell stop níže 1.08039
Stop loss výše 1.09657

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.