Technická analýza USDCAD : 2014-07-28


Dobrý den, vážení obchodníci. Dnes klíčovou událostí je publikace každoměsíčního ukazatele indexu spotřebitelské důvěry v USA (CB Consumer Confidence, 16:00 SEČ). Tento ukazatel dává odhad růstu spotřebitelských výdajů a je založen na spotřebitelské průzkumy domácností. Ukazatel nepřímo hodnotí dostupnost pracovních zdrojů, příznivost podnikatelského prostředí a ekonomických podmínek. Právě proto je třeba se zaměřít na trh americké měny v období publikace konkrétně tohoto ukazatele. Data jsou velmi pozorně analyzovány dlouhodobými investory a to znamená, že mohou ovlivnit posílení nebo oslabení americké měny.

USD/CAD

Podívejme se na chování instrumentu USD/CAD na denním grafu. Předstihující oscilátor RSI-Bars udělal správný obrat v blízkosti medvědí linie trendu a definoval novou fázi růstu ceny. Poslední bar indikátoru obnovil maximum překročením rezistence 55.70772. Očekáváme, že grafický model se opakuje na cenovém grafu. Kromě toho trendový indikátor ParabolicSAR už se obrátil na stranu zelené zóny. Předposlední bar ceny překročil rezistenci nahoru kanálu DonchianChannel a posílil důvěru ve směru pohybu. Pozice k nákupu může být okamžitě otevřena v blízkosti úrovně 1.07970. Konzervativní obrata pozice je tvořena na základě fraktálního supportu 1.06125. Ten se potvrzuje dolní hranicí třináctidenního DonchíanChannel, a také fraktálem. Právě na této úrovni se doporučuje rozmístit stop loss.
Je třeba poznamenat, že rostoucí objemy obchodů potvrzují začátek medvědího impulsu. Takže, na grafu dolů jsou denní objemy obchodování s futures a opcemi USD/CAD Chicago Mercantile Exchange. Oba instrumenty jsou derivovanými a mohou být používány pro odhad trendu spotového trhu Forex. Vidíme, že zlomení klesajícího trendu se shoduje se začátkem nového rostoucího pohybu cen. Obchodní objemy potvrzují cenový model dle jednoho z principů Charles Dow.

Nepravděpodobné, ale je možné, že tento průraz bude falešným a rostoucí impuls bude s šasem oslaben. V tomto případě očekáváme návrat ceny do zóny denního trendového kanálu. Krátká pozice může bt otevřena níže supportu 1.06125. Po otevření příkazu stop se rozmist'uje hned po hodnotami indikátoru ParabolicSAR, v sousedství dalšího fraktálního minima (dlouhá pozice), nebo maxima (krátká pozice). Takže, změníme možný poměr profit/loss do strany bezztratového stavu.

Směrnahoru
Buy stopvýše 1.07970
Stop lossníže 1.06125

Směrdolů
Sell stopníže 1.06125
Stop lossvýše 1.07970

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.