Technická analýza USDCAD : 2014-07-23


Dobrý den, vážení obchodníci. Ke dnešnímu dni jednou z klíčových událostí je publikace Měsíčního základního indexu maloobchodních prodejů (Core Retail Sales) od Bureau of Statistics Canada. Ukazatel ukazuje změnu všech výrobků prodávaných prodejci na základě volbu maloobchodních prodejen. Výsledné hodnoty nezahrnují prodeji těkavých složek – automobily, které činí 20% od všeho objemu prodejů. Core Retail Sales určuje spotřebitelskou důvěru a ochotu investorů vkladat prostředky ve vývoji maloobchodních sítě a nových výrob. Právě proto publikace ukazatele může vést k významnému impulsu kanadské měny ohledně nejlikvidnějších konkurentů.

Dnes podívejme se na chování instrumentu USD/CAD na denním grafu. Rozsahlý směr pohybu se určuje klesajícími denními a týdenními trendovými kanály. Nicméně, v současné době se pozoruje lokální konsolidace v zoně trojúhelníku (je znázorněno na obrázku), která se potvrzuje překročením ceny se signálem trendového indikátoru ParabolicSAR. Je třeba věnovat pozornost překročení trendové linie oscilátoru RSI-Bars nahoru. Tento signál je zvěstovatelem možného medvědího otočení ceny, jelikož v zoně konsolidace Этот сигнал является предвестником возможного медвежьего разворота цены, т.к. в зоне консолидации наиболее корректные опережающие сигналы поступают со стороны осцилляторов. Takže, signál o pokračování medvědích nálad se zobrazí pouze po průrazu supportu osilátoru 46.71375 dolů. Očekává se, že této události se shoduje s překročením fraktální úrovně ceny 1.06124, která je začátkem Ожидается, что наступление этого события совпадет с пересечением фрактальной отметки цены 1.06124, которая является началом отсчета продаж. Данный уровень подтверждается историческими значениями ParabolicSAR, а также поддержкой канала PivotPoints. Ограничение рисков разумно установить на фрактальном уровне сопротивления 1.07970, который также подтверждается историческими значениями обоих индикаторов.

Tato úroven může být považována jako pozice pro otevření čekajícího příkazu j nákupu. Spouštění příkazu přivede k dalšímu růstu signálu RSI-Bars. Stop může být umístěn v opačné klíčové úrovni - 1.06124. Po otevření příkazu stop se rozmistuje hned po hodotami indikátoru ParabolicSAR, v sousedství dalšího fraktálního maxima (krátká pozice), nebo minima (dlouhá pozice). Takže, změníme možný poměr profit/loss do strany bezztratového stavu pozice.

Směrdolů
Sell stopníže 1.06124
Stop lossvýše 1.07970

Směrnahoru
Buy stopvýše 1.07970
Stop lossníže 1.06124

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.

Volání