Technická analýza USDCAD : 2014-07-16


Dobrý den, vážení obchodníci. Dnes v 14:30 (SEČ, serverový čas) se očekává vypuštění dvou klíčových makroekonomických ukazatelů kanadské a americké ekonomiky: prodeje ve výrobním sektoru Kanady (Manufacturing sales) a index profukčních cen v USA (PPI m/m). Oba ukazatele se definují na základě měsíčních dat a charakterizují vývoj produkčního sektoru. Je třeba poznamenat, že změna prodejních objemů v produkčním sektoru Kanady je předbíhajícím faktorem zaměstnanosti a spotřebitelských výdajů, která výrazně ovlivní objem investic do ekonomiky.
Index produkčních cen USA je inflačním ukazatelem, jelikož ukazuje úrokovou změnu cen zboží a služeb vyrobené v USA. PPI m/m v sobě zahrnuje tří oblasti výroby: průmysl, komoditní sektor a zpracovatelský průmysl. Výrazný růst tohoto indikátoru zvyšuje inflační očekávání a snižuje kupní sílu.
Publikace obou ukazatelů s vysokou volatilitou může přivest ke zvýšené volatilitě měnového páru USD/CAD.

USD/CAD

Podívejme se na chování kanadského dolaru na denním grafu. Cena je blízka k denní linii klesajícího trendu, rozsáhlý pohyb také má medvědí směr. Nicméně, vidíme, že předbíhající oscilátor RSI-Bars ukazuje na první signál trendu – průraz rezistence označený červeným oválem na obrázku. Předpokládá se, že průraz bude falešným v tom případě, pokud cena bude i nadále pohybovat v rozmezí kanálu D1 a překoná supportu na úrovni 1.06164. Je třeba počkat na tento signál, pokud plánujeme otevřít krátkou pozici. Klíčová úroveň 1.06164 se potvrzuje historickými hodnotami trendového indikátoru Parabolic SAR a dolní hranicí kanálu Donchian Channel.
Jednoznačný závěr o dokončení denního klesajícího trendu lze provést pouze po průrazu fraktální rezistence 1.08930 nahoru, která se shoduje s historickými hodnotami trendových indikátorů. Právě tato úroveň je klíčovou pro nastavení čekajícího příkazu k nákupu. Přitom rizika jsou omezeny úrovní posledního supportu 1.06164. V případě, pokud pohyb bude pokračovat v rámci kanálu D1, lze začít prodeje ze stejné klíčové pozice 1.06164. Při překročení této úrovně se očekává otočení Parabolic a překročení Dolchian Channel dolů. Takže, čekající příkaz k nákupu se definuje symetrickým způsobem.

Při spouštění jednoho z čekajících příkazů, je třeba zrušit druhý příkaz. Po otevření pozice stop se rozmisťuje hned po hodnotami indikátoru ParabolicSAR. Takže, změníme možný poměr profit/loss do strany bezztratového stavu.

Směrnahoru
Buy stopvýše 1.08930
Stop lossníže 1.06164

Směrdolů
Sell stopníže 1.06164
Stop lossvýše 1.08930

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.