Technická analýza USDCAD : 2014-06-30


Dobrý den, vážení obchodníci. Dnes v druhé polovině dne (14:30, SEČ) očekáváme zveřejnění HDP Kanady (GDP,Canada). HDP vyjadřuje hodnotu výrobků a služeb za uplynulý měsíc a je objektivním. HDP indikátor ukazuje změnu ukazatele ohledně hodnoty uplynulého měsíce (%). Dnes se předpovídá růst indikátoru od 0.1% dо 0.2%, ale pokud statistika bude slabší, než očekávání, budeme sledovat zklamání investorů – HDP je jedním z klíčových analytických ukazatelů. Tento efekt nevyhnutelně přivede k oslabení kanadského dolaru podkladových měn a budeme připraveni prodat kanadský dolar.

USDCAD

Podívejme se na měnový pár USD/CAD na H4 grafu. Cena prorazila rezistenci trendového kanálu H4. Byla předběžně zaznamenána divergenci na grafu RSI-Bars – je označen žlutě na obrázku. Oscilátor potvrdil očekávání a úspěšně tvořil předstihující signál, za což jsme mu nesmírně vděční. Současně s vytvořením svíčky průrazu vzniklo otočení trendového indikátoru ParabolicSAR do strany býčích nálad a překročení nahoru signální linie PivotPoints. Úplnější obraz pro vytvoření nového rostoucího trendu bylo by těžké si představit. Měli bychom se připravit na otevření pozice k nákupu . Čekající příkaz předběžně rozmísťujeme nad nejbližším fraktálním minimem umístěné na úrovni 1.06949. Tato klíčová úroveň se potvrzuje první rezistencí PivotPoints. Rozmísťujeme stop pod předchozím fraktálem Billa Williamse – 1.06578. Tento support je zesílen historickou hodnotou ParabolicSAR. Rozmísťujeme stop hned po hodnotami paraboliku každé 4 hodiny po spouštění příkazu. Takže, optimalizujeme poměr výnosnost/riziko ve svůj prospěch v procesu změny tržní situace. Pokud se rozhodnete si odpočinout od trhu, je třeba nastavit automatický trailing stop s ohledem na distanci mezi dvěma předchozími fraktálními maximy. Je označeno dvojitou šipkou na obr.

Směr nahoru
Оtevření pozice nad 1.06949
Stop loss pod 1.06578

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.