Technická analýza USDCAD : 2014-06-30


Dobrý den, vážení obchodníci. Dnes v druhé polovině dne (14:30, SEČ) očekáváme zveřejnění HDP Kanady (GDP,Canada). HDP vyjadřuje hodnotu výrobků a služeb za uplynulý měsíc a je objektivním. HDP indikátor ukazuje změnu ukazatele ohledně hodnoty uplynulého měsíce (%). Dnes se předpovídá růst indikátoru od 0.1% dо 0.2%, ale pokud statistika bude slabší, než očekávání, budeme sledovat zklamání investorů – HDP je jedním z klíčových analytických ukazatelů. Tento efekt nevyhnutelně přivede k oslabení kanadského dolaru podkladových měn a budeme připraveni prodat kanadský dolar.

USDCAD

Podívejme se na měnový pár USD/CAD na H4 grafu. Cena prorazila rezistenci trendového kanálu H4. Byla předběžně zaznamenána divergenci na grafu RSI-Bars – je označen žlutě na obrázku. Oscilátor potvrdil očekávání a úspěšně tvořil předstihující signál, za což jsme mu nesmírně vděční. Současně s vytvořením svíčky průrazu vzniklo otočení trendového indikátoru ParabolicSAR do strany býčích nálad a překročení nahoru signální linie PivotPoints. Úplnější obraz pro vytvoření nového rostoucího trendu bylo by těžké si představit. Měli bychom se připravit na otevření pozice k nákupu . Čekající příkaz předběžně rozmísťujeme nad nejbližším fraktálním minimem umístěné na úrovni 1.06949. Tato klíčová úroveň se potvrzuje první rezistencí PivotPoints. Rozmísťujeme stop pod předchozím fraktálem Billa Williamse – 1.06578. Tento support je zesílen historickou hodnotou ParabolicSAR. Rozmísťujeme stop hned po hodnotami paraboliku každé 4 hodiny po spouštění příkazu. Takže, optimalizujeme poměr výnosnost/riziko ve svůj prospěch v procesu změny tržní situace. Pokud se rozhodnete si odpočinout od trhu, je třeba nastavit automatický trailing stop s ohledem na distanci mezi dvěma předchozími fraktálními maximy. Je označeno dvojitou šipkou na obr.

Směrnahoru
Оtevření pozicenad 1.06949
Stop loss pod 1.06578

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.