Technická analýza USDCAD : 2014-06-23


Dobrý den, vážení obchodníci. Dnes ve druhé polovině dne (16:00, SEČ) očekáváme zveřejnění indexu prodejů stávajících nemovitostí v USA (Existing Home Sales). Ukazatel se vytváří na základě údajů, které jsou shromažďovány Ministerstvem práce USA a jsou publikovány v týdenním výkazu. Indikátor umožňuje odhadovat dynamiku domácí spotřeby a také potenciál spotřebitelských úvěrů pro stimulaci americké ekonomiky. Dnes se očekává růst ukazatele od 4.65M dо 4.75M. Je-li skutečná hodnota bude nižší, než prognóza, je třeba očekávat oslabení zájmu investorů a jako následek oslabení americké meny.

Podívejme se na měnový pár USD/CAD na grafu H4. Cena se pohybovala vevnitř denního a týdenního sestupného trendového kanálu – byla pozorována souhlasnost rozměrů. Nicméně, došlo k zrychlení pohybu dolů s průrazem denní linie rezistence. Trendový indikátor ParabolicSAR aktualizoval její hodnotu na úrovní této linie, což potvrzuje zrychlení medvědích nálad. Je třeba věnovat pozornost na průraz signální linie a první úrovně rezistence PivotPoints - označen žlutou značkou. Nejsou protiklady ze strany oscilátoru RSI-Bars.

Čekající příkaz k prodeji předběžně rozmísťujeme pod nejblížším minimem umístěné na úrovni 1.07196. Stop může být zvolen na úrovni posledního maxima (102.344), které se shoduje s historickými hodnotami supportu PivotPoints - support a rezistence jsou zaměněny. Při otevření pozice doporučujeme se dočkat, kdy hodnota ParabolicSAR překročí úroveň předběžného stopu. Je třeba rozmísťovat stop hned po hodnotami paraboliku každé 4 hodiny po spouštění příkazu. Takže, optimalizujeme poměr výnosnost/riziko ve svůj prospěch v procesu změny tržní situace. Pokud se rozhodnete si odpočinout od trhu můžete umístit automatický Trailing Stop s ohledem na vzdálenost mezi dvěma předchozími fraktálními maximy. Je označena dvojitou šipkou na obr.

Směrdolů
Оtevření pozicepod 1.07196
Stop loss nad 1.07563

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.