Technická analýza USDCAD : 2014-06-17


Dobrý den, vážení obchodníci. Dnes ve druhé polovině dne (14:30, SEČ) budou zveřejňovány dva makroekonomické indikátory USA – Stavební povolení (Building Permits) a Index spotřebitelských cen (Core CPI m/m). Oba ukazatele vyjdou v téže době, ale dnes se předpovídá změna pouze prvního ukazatele – od 1.08 mln. dо 1.07 mln. stavebních povolení. Jelikož CPI je inflačním ukazatelem a může být interpretován protikladným způsobem, je třeba především zaměřit pozornost na první ukazatel. Vydává se měsíčně a zobrazuje počet nových stavebních povolení vydaných vládou. Indikátor umožňuje posoudit potenciál růstu sektoru nemovitosti a růstu spotřeby zboží sekundární poptávky a také zboží technologického sektoru. Výstavba umožňuje vytvořit umpuls pro domácí spotřebu a výrobu v zemi. Je-li skutečná hodnota bude na úrovni prognózy, nebo níže, je třeba očekávat oslabování důvěry ze strany investorů a jako následek americké měny.

Podívejme se na měnový pár USD/CAD na H4 grafu. Cena se pohybuje v rozmezí denní a H4 klesající tendence. Trendový indikátor ParabolicSAR a oscillator RSI-Bars potvrzují směr. Kromě toho, cena překročila signální čáru PivotPoints dolů současně s vytvořením svíčky “rovnováha”. Tento model je označen žlutě na grafu a označuje dokončení krátké korekce.

Čekající příkaz k prodeji předběžně rozmísťujeme pod klíčovým fraktálním minimem, které se nachází na úrovni 1.08342. Tato úroveň se potvrzuje historickým supportem PivotPoints. Stop může být zvolen na úrovni fraktálu rezistence Billa Williamse (1.08805), který se shoduje s historickými hodnotami indikátoru ParabolicSAR a první rezistencí PivotPoints. Při otevření pozice doporučujeme rozmísťovat stop hned po hodnotami paraboliku každé 4 hodiny po spouštění příkazu. Takže, optimalizujeme poměr výnosnost/riziko ve svůj prospěch v procesu změny tržní situace. Pokud se rozhodnete si odpočinout od trhu, můžete nastavit automatický Trailing Stop s ohledem na vzdálenost mezi dvěma předchozími fraktálními maximy. To je označeno dvojitou šipkou na obr.

Směrdolů
Оtevření pozicepod 1.08342
Stop loss nad 1.08805

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.