Technická analýza USDCAD : 2014-06-02


Dobrý den, vážení obchodníci. Dnes v 16:00 (SEČ) očekáváme publikaci ISM Non-manufacturing index USA. Tento ukazatel měsíčně publikuje Institute of Food Supply. Index ISM je výsledkem měsíčního průzkumu nákupních manažerů v neprůmyslovém sektoru. Průzkum se týká více než 400 firem. Nákupní manažeři jsou dotazováni ohledně zaměstnanosti, úrovní cen, dodavatelů, zásob nevyrobních zařízení. Je-li index má hodnotu pod 50, kvůli snížení aktivity, to znamená hospodářský pokles, zejména v případě, že trend pokračuje po dobu několika měsíců. Ke dnešnímu dni se předpokládá růst ukazatele od 54.9% dо 55.7%. Pokud aktuální hodnota bude nižší, než prognóza, otevřeme si čekající příkaz k prodeji.

USD/CAD"

Podívejme se na měnový pár USD/CAD na H4 grafu. Denní a H4 trendy jsou ovlivněny medvědi. Směr pohybu ceny se potvrzuje trendovým indikátorem ParabolicSAR a směrem kanálu PivotPoints. Je třeba take poznamenat, že cena překročila signální čáru indikátoru Pivot hned po formování svíčkového modelu “padající hvězda” (označen žlutě na grafu). Je důležité zdůraznit, že nyni je pozorována divergenci oscilátoru RSI-Bars. Takže pro jisté otevření pozice k prodeji je třeba počkat na proražení trendové čáry oscilátoru dolů.

Vhodná úroveň pro umístění čekajícího příkazu k prodeji je umístěna na úrovni 1.08126. Je to fraktální úroveň, která se shoduje se supportem indikátoruPivotPoints. Omezení rizik rozumně umístit nad nejbližším fraktálem rezistence Billa Williamse – 1.08686. Konzervativní obchodníci mohou zčásti fixovat výdělek nad první úrovní Fibonacci 161.8%. Úroveň omezení rizik doporučujeme přemísťovat hned po hodnotami paraboliku každé 4 hodiny po spouštění příkazu. Takto, optimalizujeme poměr výnosnost/riziko ve svůj prospěch v procesu změny tržní situace. Doporučujeme zrušit čekající příkaz k prodeji, pokud cena překročí úroveň stop loss dříve, než bude fungovat čekající příkaz.

Směrdolů
Оtevření pozicepod 1.08126
Předběžný cílnad 1.07799
Stopnad 1.08686

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.