Technická analýza USDCAD : 2014-05-14


Dobrý den, vážení tradeři a investoři. Dnes v 14:30 (SEČ) očekává se publikace index cen průmyslových výrobců (PPI m/m – Producer Price Index). Hodnota tohoto indikátoru se vydává US Department of Labor a ukazuje procentuální změnu cen vyrobených zboží ve Spojených státech. PPI zahrnuje v sobě tři výrobní sektory: průmysl, komoditní sektor a zpracovatelský průmysl. Index cen výrobců je jedným z hlavních inflačních faktorů, proto zvýšení ukazatele s největší pravděpodobností přivede k oslabení dolaru. Po zveřejnění indikátoru budeme očekávat nový tržní impuls na trhu americké měny.

USDCAD

Dnes vezměme měnový pár USD/CAD na H4 grafu. Oscilátor RSI-Bars ukazuje medvědí divergenci – hodnota překročila stoupající trend dolů a toto zvyšuje pravděpodobnost dokončení korekce na cenovém grafu. S největší pravděpodobností cena závěje nablízku denní klesající linie trendu a překročila dolů signální čáru PivotPoints. Svíčkový model “ padající hvězda ”, označen žlutě na obrázku potvrzuje směr pohybu.
Optimálně otevřít čekající příkaz na prodej pod úrovní 1.08761. Ta se shoduje s historickými hodnotami prvního supportu PivotPoints. Při překročení této úrovně vznikne otočení trendového indikátoru Parabolic SAR do medvědí strany. Předběžné omezení rizik doporučujeme nastavit nablízku trendové linie rezistence a nad lokální úrovní rezistence ceny – 1.09201. Nicméně, je třeba každé 4 hodiny přemísťovat stop hned za hodnotami ParabolicSAR. Takto optimalizujeme poměr výnosnost/riziko ve svůj prospěch v procese tržní situace. Doporučujeme zrušit čekající příkaz na nákup. Pokud cena překročí úroveň stop loss dříve, než bude fungovat čekající příkaz.

Směrdolů
Оtevření pozicepod 1.08761
Předběžný cíl nad 1.08162
Předběžný stopnad 1.09201

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.

Volání