Technická analýza USDCAD : 2014-04-28


Dobrý den, vážení tradeři. Dnes v 16:00 (SEČ) očekává se publikace čekajících prodejů na trhu nemovitosti USA. (Pending Home Sales m/m). Výpočet tohoto ukazatele se provádí Národní asociace realitních kanceláří a ukazuje měsíční změny uzavřených, ale nezaplacených smluv. Tento indikátor je předzvěstí prodejů nových domů a má multiplikační efekt na finanční sektor (hypotéka), sekundární spotřební zboží, (průmysl a obchod) a high-tech produkty (IT). Je-li ukazatel bude vyšší, než předpokládaná hodnota ve výši 1.0%, lze očekávat posílení americké měny.

USD/CAD

Vezměme čtyřhodinový graf (H4) kanadského dolaru. Korekce je dokončena v blízkosti týdenní vzestupné trendové čáry. Trendový indikátor Parabolic SAR se přiblížil k ceně a je vysoká pravděpodobnost otočení nahoru. Také stojí za zmínku „propíchnutí“ první rezistence PivotPoints - cena poprvé testovala rezistenci a podruhé impuls může být intenzivnějším. Vidíme, že horní hranice kanálu Bollinger Bands, který je připojen k oscilátoru RSI-Bars, také byla oslabena.

Doporučujeme rozmístit čekající příkaz k nákupu nad rezistencí 1.10514, což se shoduje s historickou hodnotou ParabolicSAR a první rezistencí PivotPoints. Příkaz rozmísťujeme 15 minut před zveřejněním Pending Home Sales m/m udržujeme, pokud hodnota ukazatele bude nad prognózou 1.0%. Tradičně definujeme cíl pod první úrovní Fibonacci 161.8%. V současné době tato úroveň se shoduje s historickou úrovní supportu 1.10668. Stop je zvolen dle nejbližší úrovně rezistence na úrovni 1.10151. Toto je vhodná pozice, protože se potvrzuje historickým supportem PivotPoints. Úroveň omezení rizik doporučujeme pohybovat hned po hodnotám paraboliku každé 4 hodiny po spouštění příkazu. Udržujeme pozici až do zveřejnění předběžného HDP Velké Británie (Prelim GDP) 29.4.2014 v 10:30 SEČ. Přemísť ujeme pozici do bezztratového stavu 15 před vypuštěním těchto údajů. Optimálně nastavit bezztratovou úroveň na úrovni historické hodnoty ParabolicSAR.

Směrnahoru
Оtevření pozicevýše 1,10514
Předběžný cíl níže 1,10668
Předběžný stopníže 1,10151

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.