Technická analýza USDCAD : 2014-03-31


Dobrý den, vážení tradeři. Dnes v 13:30 (SEČ) bude zveřejněn HDP Kanady (GDP m/m). Tento ukazatel se vydává na základě měsíčních dat a zahrnuje opravu na inflaci. Plánuje se zvýšení rychlosti růstu HDP – od 0.5% dо 0.4% v tomto měsíci. Připomeňme si, že HDP určuje cenu zboží a služeb vyrobené ekonomikou Kanady. Patřičně, pokud publikovaná hodnota nedosáhne předpokládané úrovně 0.4%, je třeba očekávat podstatné oslabení kanadského dolaru díky poklesu přitažlivosti ekonomiky Kanady pro investory.

USD/CAD

Podívejme se na měnový pár USDCAD na H4 grafu. Potenciál medvědů je vyčerpán, jelikož cena se dotknula významnější vzestupné týdenní trendové linie. Současně s tím vznikl průraz linie rezistence RSI-Bars nahoru – první varovný signál a možné směně trendu. Indikátor tendence Parabolic SAR potvrzuje nový impuls, jelikož signální hodnoty klesly níže úrovně ceny. Nelze neoznačit tuto skutečnost, že cena přešla nahoru signální linii Pivot a se zafixovala výše ní. Domníváme se, že je vhodné nastavit čekající příkaz na nákup kanadského dolaru výše úrovně 1.10764.

Vybereme stop dle nejbližšího minima na úrovni 1.10409. Aktuální úroveň omezení rizik se potvrzuje hondotami indikátoru ParabolicSAR a prvním supportem Pivot. Předběžný cíl se určuje níže první úrovně Fibonacci 161.8% dle historickým datům. Nejbližší historické maximum v této části se shoduje s úrovní 1.10926. Doporučujeme posouvat stop vzápětí za hodnotami indikátoru ParabolicSAR, jakmile tyto překročí předběžnou úroveň omezení rizika. Otevření čekajícího příkazu proved'me 15 minut před publikací GDP Canada. Domníváme se, že je třeba okamžitě zavřít pozici v tom případě, kdy ukazatel bude vyšší nebo roven předpokládané úrovně (0.4%). To bude znamenat, že tendence se změnila, a na trhu vznikají fundamentální změny, které nebyly vzaty v úvahu.

Směrnahoru
Оtevření pozicevýše 1.10764
Předběžný cílníže 1.10926
Předběžný stopníže 1.10409

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.