Technická analýza USDCAD : 2014-03-26


Dobrý den, vážení tradeři. Dnes v 13:30(SEČ) bude zveřejněn základní objem objednávek dlouhohobé spotřeby ve Spojených státech (Core Durable Orders). Indikátor se vydává od American Bureau of Statistics a nebere v úvahu volatiliní dopravní prvek. Změna celkového objemů objednávek ve výrobě umožňuje hodnotit potenciální zisky z investic do reálného sektoru americké ekonomiky. Takto, pokud skutečná hodnota ukazatele bude nižší, než předpověděná úroveň (0.3%), je třeba otevřít pozici na prodej amerického dolaru.

USD/CAD: H4

Podívejme se na měnový pár USDCAD na H4 grafu. Aktuální trend se nachází pod vedením medvědů, což se potvrzuje trendovým indikátorem Parabolic SAR - jeji hodnoty jsou vyšší, než trajektorie ceny. Je třeba také podškrtnout, že cena driftuje níže signální linie Pivot signalizováním o pokračování klesající tendence. Nejsou protiklady ze strany oscilátoru RSI-Bars, naopak vidíme potvrzení směru pohybu ze strany tohoto indikátoru.

Vybereme stop dle nejblížšího maxima na úrovni 1.12100. Předběžný cíl se určuje na základě týdenní linie support – v současné době tato hodnota se shoduje s úrovní 1.10829. Nicméně při otevření pozice opatrním traderům doporučujeme posouvat cíl nahoru dle týdenní linie supportu – je nízká pravděpodobnost, že cena ji překročí, pokud vznikne značný impuls na trhu. Doporučujeme take posouvat stop vzápětí za hodnotami indikátoru ParabolicSAR, jakmile tyto překročí předběžnou úroveň stopu. Otevření čekajícího příkazu provedeme 15 minut před publikací Core Durable Orders. Považujeme, že je třeba okamžitě zavřít pozici v tom případě, pokud ukazatel bude vyšší, než předpověděná úroveň. To bude znamenat, že tendence se změnila a na trhu probíhají fundamentální změny, které nebyly vzaty v úvahu.

Směr dolů
Оtevření pozice níže 1.11202
Předběžný cíl výše 1.10829
Předběžný stop výše 1.12100

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.