Technická analýza USDCAD : 2014-03-20


Dobrý den, vážení tradeři. Dnes v 13:30 (SEČ) budou zveřejněny počáteční žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA (Unemployment Claims). Tento ukazatel odráží statistická data minulého týdnu poskytováné Ministerstvem práce USA. Snížení úrovně nezaměstnanosti stimuluje vnitřní poptávku na produkci a zvyšuje přitažlivost americké ekonomiky pro investory. V souvisloti s tím pokud skutečná hodnota bude nižší, než předpověděná úroveň (327K), pak je třeba očekávat posilnění amerického dolaru.

Podívejme se na měnový pár USD/CAD na H4 grafu. Vznikl průraz linie rezistence H4, což ukazuje na objevení dodatečného vzestupného impulsu kanadského dolaru. Spolu s tím, považujeme, že je třeba čekat na potvrzení ze strany RSI-Bars(14) – v daný moment poslední bar přešel linii supportu dolů a to je poplašný signál. Je třeba se přesvědčit, že to je falešný průraz, pokud vybereme „býky“ pro tento měnový pár. Ze druhé strany cena přešla signální linii Pivot a první rezistenci tohoto indikátoru, což se zřídka stává a samozřejmě potvrzuje vzestupnou tendenci. Nejsou protiklady i ze strany trendového indikátoru ParabolicSAR.

Vybereme cíl na základě tradiční strategie – fixujeme nejblížší historické maximum níže úrovně Fibonacci 161.8%. V daný moment to se shoduje s úrovní 1.13205. Doporučuje se rozmístit stop na úrovni nejblížšího supportu – 1.11503 a posouvat vzápětí za hodnotami indikátoru ParabolicSAR, jakmile tyto překročí předběznou úroveň stopu. Je třeba provádět otevření příkazu 15 minut před publikací zprávy Unemployment Claims. Považujeme, že je třeba zavřít pozici okamžitě, pokud hodnota tohoto makroekonimckého indikátoru bude nižší, než předpověděná úroveň. To bude znamenat, že tendence se změnila a na trhu vznikají fundamentální změny, které nebyly vzaty v úvahu.

Směrnahoru
Оtevření pozicevýše 1.12708
Cílníže 1.13205
Předběžný stopníže 1.11503

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.

Volání