Technická analýza USDCAD : 2014-03-11


Dobrý den, vážení tradeři. Dnes v 15:00 (SEČ) bude zveřejněno počet otevřených uprázdněných míst na trhu práce Spojených států (JOLTS Job Openings). Tento ukazatel se publikuje Departementem Práce Spojených států a zahrnuje data shromážděná v průběhu minulého měsíce. Jelikož zaměstnanost je jednou ze hlavních ukazatelů vývoje americké ekonomiky, budeme čekat na optimistickou reakci trhu, pokud ta bude vyšší než očekávaná úroveň 4,02 M.

Podívejme se na měnový pár USD/CAD na H4 grafu. Je získán vzácný signál divergence oscilátoru RSI-Bars(14) - signální čára indikátoru přešla H4 čáru rezistence. Je to vzácný předbíhající signál možného pohybu ceny nahoru. Trendový indikátor ParabolicSAR potvrzuje býčí impuls. A totéž lze říci o signální čáře Pivot. Cena přešla ji nahoru, což ukazuje možnou změnu tendence. Nicméně, vidíme, že grafická analýza potvrzuje naši domněnku, proto je třeba být maximálně opatrným při otevření pozice.

Rozmístili jsme čekající příkaz k nákupu nablízku denní trendové čáry (1,11589). Takto, při jeho přetínání bude obdrženo potvrzení býčího trhu ze strany grafického modelu. Příkaz se otevří před 15 minut publikace JOLTS Job Openings a drží, pokud skutečná hodnota vzroste výše úrovně prognózy (4,02 M). Všimněme si, že cena může také stoupat na očekávání publikace této zprávy, vždyť předchozí hodnota činila pouze 3,99 M – o 0,3 M menší než aktuální prognóza. Cíl se určuje horní úrovní Fibonacci 161.8%. Ale budeme opatrnými a nastavíme první úroveň fixace výdělku vzhledem k nejblížšímu maximu – 1,11927. Předběžný stop se potvrzuje supportem Pivot a nejblížším minimem na úrovni 1,10903. Jako obvykle, při otevření pozice se doporučuje posunovat jeji hodnotu vzápětí za signálem indikátoru ParabolicSAR.

Směrnahoru
Оtevření pozicevýše 1,11589
Cílníže 1.11927
Předběžný stopníže 1.10903

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.