Technická analýza USDCAD : 2014-03-06


Dobrý den, vážení tradeři. Dnes v 14:30 (SEČ) vyjde statistika povolení staveb (Building Permits) Kanady. Ukazatel se zveřejňuje v měsíčním vyjádření a zobrazuje změnu povolení staveb vydané vládou státu. Tento indikátor umožňuje posouzit potenciál sektoru nemovitosti a jako následek růstu spotřeby sekundářních zboží a zboží technologického sektoru. Pokud ukazatel převýší prognózu 1.9%, je třeba očekávat růst přitažlivosti národní měny pro zahraniční investory.

Dnes pokračujeme analyzovat technickou situaci pro měnový pár USD/CAD. Včera vznikl průraz týdenní trendové čáry dolů – silný signal pro medvědy zejména s ohledem na ten, že trendový ParabolicSAR a první rezistence Pivot přešly týdenní čáru supportu. Cena také přešla signální čáru Pivot dolů. To znamená, že matematické indikátory a grafická analýza potvrzují směr pohybu trhu. Jak vidíme, denní klesající kanál pokračuje svůj „vítězný průvod“ do červené zóny. Všimněme si, že oscilátor RSI-Bars také úplně potvrzuje sestupný impuls denní tendence.
Předběžný cíl nastavíme na úrovni Fibonacci 161.8%, ale opatrným traderům doporučujeme omezit výdělek výše denní čáry supportu. Přesný cíl může být nezávisle nastavena po průrazu úrovně supportu 1.10230 dolů. S největší pravděpodobností to se stane po 14:30 (CET).
Doporučujeme otevřít čekající příkaz ke prodeji 15 minut před zveřejněním Building Permits a držet ho, pokud hodnota makroekonomického indikátoru převýší prognózu 1.9 %. Je třeba držet pozici do 16:00 (SEČ). V této době se publikuje index optimismu Kanady Ivey PMI. V souvislosti s tím 10 minut před vypuštěním novinek bude rozumně přemístit otevřenou pozici do bezztratového stavu a čekat na reakci trhu na kanadské novinky. Při pokračování sestupného impulsu je třeba přemísťovat stop vzápětí za hodnotami trendového indikátoru ParabolicSAR.

Směrdolů
Оtevření poziceníže 1,10230
Cílvýše 1,09792
Předběžný stopvýše 1,10984

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.