Technická analýza USDCAD : 2014-03-05


Dobrý den, vážení tradeři. Dnes v 14:15 (SEČ) vyjde ukazatel Pokles/růst pracovních míst v soukromém sektoru ve Spojených státech za poslední měsíc (ADP Non-Farm Employment Change). Indikátor nebere v úvahu data zemědělského sektoru a státních zaměstnanců. Nicméně, ten má vysokou důležitost pro určení nálad investorů – ukazatel se určuje na základě analýzy anonymních dat kolem 400 000 klientů podnikatelského sektoru Spojených států. Zaměstnanost je klíčovým faktorem mající vliv na spotřebitelskou poptávku a ,jako následek, na přitažlivost investic do amerických firem. Pokud hodnota indikátoru zvýší výše než předpověděná úroveň 159 K, je třeba očekávat zesilování americké měny.

Dnes se podívejme na měnový pár USD/CAD. Cena se konsoliduje mezi vzestupnou trendovou čárou a H4 čárou rezistence. Vyšší priorita denní tendence umožňuje předpokládat, že je vysoký pravděpodobnost průrazu nejblížší úrovně rezistence a změny směru pohybu trhu. Trendový indikátor ParabolicSAR potvrzuje zesilování býčích nálad. Je také třeba poznamenat, že cena přešla nahoru signalní čáru Pivot naznačiv nový impuls. Abyste byli jistější ve vznikajícím pohybu, je třeba počkat na vypuštění signálu oscilátoru RSI-Bars nahoru za hranice klesajícího H4 kanálu. Jelikož RSI-Bars – Předstihující indikátor, budeme očekávat, že jeho signál vstoupí dřívě cenového impulsu.
Doporučujeme otevřít čekající příkaz k nákupu 15 minut před vypuštěním ADP Non-Farm a držet ho, pokud hodnota makroekonomického indikátoru převýší prognózu 159 K. Je třeba držet pozici dо 16:00 (SEČ). V tomto době kanadská centrální banka ohlásí novou hodnotu podkladové sazby (BOC Rate Statement), proto 10 minut před vypuštěním zpráv se doporučuje umístit otevřenou pozici do bezztratového stavu a čekat na reakci trhu na kanadské zprávy. Při pokračování vzestupného impulsu je třeba přemísťovat vzápětí za hodnoty trendového indikátoru ParabolicSAR.

Směrnahoru
Оtevření pozicevýše 1,11164
Cílníže 1,11396
Předběžný stopníže 1,10735

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.