Technická analýza USDCAD : 2014-02-10


Dobrý den vážení tradeří a investoři! Pokračujeme nadále sledovat kanadský dolar. V 14:15 (SEČ, serverový čas) Hypotecká Korporace Kanady CMHC vypustí počet zahájených staveb za poslední měsíc. Nová stavba stimuluje pracovní místa a služby ve stavebním sektoru. Indikátor je multiplikativním a umožňuje posoudit potenciál růstu pro domácí spotřebu - především pro spotřebu domácnosti. Zvýšení ukazatele se vyjadřuje v růstu optimisma investorů a opevnění měny. Připomeneme, že ukazatel se publikuje v ročním vyjádření (x12). Předpokládaná hodnota ke dnešnímu dni činí 184K.

Podívejme se na měnový pár USD/CAD. Cena driftovala v boční "chodbě" od 3. února, ale úspěšně prorazila úroveň supportu (podpora) 1.11199, s označením medvědí tendence. Jak je vidět z obrázku, signál ParabolicSAR je umístěn výše než cena a pohybuje se paralelně novou trendovou čárou. Toto zesiluje dohad o možném dalším snížení. Kromě toto, jak vidíme, cena měnového páru přesekla dolů signál Pivot. Nejsou žádné rozpory ze strany oscilátoru RSI(14) – indikátor se pohybuje uvnitř klesajícího kanálu. Budeme čekat na průraz úrovně 35.52124 před vyhráváním ceny podporu 1.09666.
Doporučuje se nastavit čekající příkaz na průraz této úrovně či nového minima za 15 minut do východu Housing Starts. Držeme příkaz jenom v tom případě, pokud skutečná hodnota makroekonomického indikátoru bude výše než předpověď, tj. >184K. Cíl může být naznačen při pomocí systému Fibonacci. Ale zpřesníme jeho hodnotu posunuv výše do historického minima 1.09297. Omezení rizik nastavíme podle indikátoru ParabolicSAR a v daný moment na úrovní silné rezistence 1.11199. Podškrtneme, že v 18:50 (SEČ, serverový čas) se očekává vystoupení zástupce hlavy Kanadské banky. Tato událost může přinést značnou volatilitu na měnový trh, proto se doporučuje držet pozici do 18:30, pokud výdělek nebude dříve fixován. V tomto době agresivnější tradeři převedou pozici do bezztratového stavu a budou sledovat ParabolicSAR.

Směrnahoru
Otevření poziceníže 1.09666
Cílvýše 1.09297
Předběžný stop výše 1.11199

Další vydání (SEČ/UTC + 1): 12:00
Otázky a diskuse :e-mail:s.kamenshikov@ifcmarkets.com, Skype: ifcm_analytics,Facebook
Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.