Technická analýza #C-SOYB : 2015-05-06


Sója se snaží růst

Podívejme se na graf CFD na sójové boby nebo SOYB. Ceny během roku upadly o téměř 40% a nyní jsou ve fázi konsolidace. Nevylučujeme zvýšení kotací sóji na pozadí dalších faktorů. Kvůli slabé makroekonomické statistice je pozorováno oslabení US dolaru, ve kterém se kótuje SOYB. V poslední době se pozoruje zvýšení poptávky po US sóje ze strany Číny. Začala v Argentině stávka zemědělských dělníků požadujících zvýšení platů o 45% při očekávaní inflaci 30% v letošním roce. Kromě toho, tato země zaujímá první místo ve světě ve vývozu sojového másla používaného pro výrobu biopaliv a krmiv pro zvířata. Argentina zaujímá první místo ve světě ve vývozu sójových bobů. Je třeba poznamenat, že účastníci trhu nevylučují korekci cen pro sóju po stávce. Jelikož se očekává, že její sklizeň v Argentině v sezóně 2014/2015 bude činit 60 milionů tun, což o 2 miliony více, než před sezónou.

SOYB

Na denním timeframe, graf SOYB:D1 již sedm měsíců se konsoliduje po silném pádu v loňském roce. Nedávno vyšel z dvouměsíčního klesajícího trendu a snaží se tvořit rostoucí trend. Indikátor Parabolic tvořil signál k nákupu. Indikátor RSI-Bars na poslední svičce překonal průměrnou úroveň 50 a je stále velmi daleko z oblasti překoupenosti. Není pozorována divergence. Podle našeho názoru, může být otevřena dlouhá pozice, když cena převyšuje horní hranici kanálu Donchian a fraktál na úrovni 992,5. Lze výše této úrovně nastavit čekající příkaz k nákupu. Předběžná fixace rizika je možná na úrovni posledního dolního fraktálu a tvořeného signálu Parabolic 958,8. Po otevření čekajícího příkazu stop pohybujeme vzápětí za signály Parabolic a Donchian (pokud se objeví) každé 4 hodiny na další fraktální minimum. Nejopatrnější tradeři po transakci mohou přejít na H4 graf a stavět na něm stop loss. Nicméně, změníme potenciální poměr profit/loss ve svůj prospěch. V případě, pokud cena překoná úroveň stopu, bez dotyku příkazu, pozici doporučujeme odstranit: na trhu probíhají vnitřní změny, které nebyly vzáty v úvahu.

PoziceNákup
Buy stopnad 992,5
Stop losspod 958,8
Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.

Volání