Technická analýza PCI : 2015-05-26


Korekce US akciového trhu

Představujeme Vaší pozornosti nový personální kompozitní instrument &Technology_Stocks. Ten odráží cenovou dynamiku portfolia z 10 akcií největších IT společností: Amazon.com, eBay, Facebook, Google, Yahoo, Cisco System, Intel, Apple Inc, International Business Machine, Microsoft. Kotace je v US dolarech. To během 5 let více než dvakrát vzrostlo. Ve srovnání s úrovní na začátku letošního roku Technology_Stock je nyní „v plusu“ o 4,4%. Je to mnohem menší než růst vysoce technologického US indexu NASDAQ 100 (+5,8%), ale více než zvýšení S&P 500 (+2,4%) a DJI (+1,4%). Americké akcie během posledních několika dnů pokračují v poklesu na pozadí posilování dolaru. Účastníci trhu se obávají, že případné zvýšení úrokových sazeb zvýší úvěrové zatížení korporací, a „silný“ dolar může udělat jejich produkci nekonkurenceschopnou na světovém trhu.

PCI

Na denním timeframe, graf &Technology_Stocks:D1 v úterý prorazil úroveň podpory rostoucího trendu směrem dolů. Ten vyšel z obrazce technické analýzy „trojúhelník“ a překonal poslední dolní fraktál. Proužky Bollingera téměř nezačaly rozšíření, což může znamenat zachování nízké volatility. Indikátor Parabolic se dosud neotočil směrem dolů. Nicméně, indikátor MACD formuje signál k prodeji. Histogram na jeho grafu je nad nulovou úroveň, ale klesl pod signální linii. Indikátor RSI klesá a ukazuje klesající divergenci. Ten klesl pod úroveň 50 pipů, ale téměř nedosáhl úrovně přeprodanosti. Nevulučujeme další vývoj medvědího impulsu a domníváme se, že pozice k prodeji lze otevřít při průrazu dalšího dolního fraktálu směrem dolů a posledního signálu Parabolic 108,3. Předběžná fixace rizika je možná nad poslední maximum 111,6 nebo horní linii Bollingera 112,2. Po otevření čekajícího příkazu stop pohybujeme vzápěti za signály Bollingera a Parabolic každé 4 hodiny na další fraktální maximum. Nejopatrnější obchodníci mohou po dokončení transakce přejít na H4 graf a nastavit na něm stop loss. Takže, změníme potenciální poměr profit/loss ve svůj prospěch. V případě pokud cena překoná úroveň stopu, bez dotyku příkazu, pozici doporučujeme odstranit: na trhu probíhají vnitřní změny, které nebyly vzáty v úvahu.

PoziceProdej
Sell stoppod 108,3
Stop lossnad 111,6 или 112,2
Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.

Volání