Technická analýza PCI : 2015-04-29


Možná korekce akciových indexů EU

Podívejme se na graf personálního kompozitního instrumentu &Indices_EU nebo akciových indexů Evropy. Má následující podobu: DE30, FR40, GB100 v podkladové části a EUR - v kotační. Od začátku letošního roku tento PCI vzrostl o 17,5%, což se nachází v blízkosti zvýšení celoevropského akciového indexu STOXX Europe 600 EUR Price o 16,5% na maximum během 14 let. Během stejného období, americký index S&P 500 vzrostl o 2,5%. Je třeba poznamenat, že pri výpočtu v US dolarech, růst STOXX Europe 600 byl také významně menší a činil 5,9%. Pokles kurzu eura vůci US dolaru o 8,2% od začátku roku hrál v růstu našeho PCI důležitou roli. Ve středu vyšly velmi slabé údaje o americkém HDP za první čtvrtletí. Toto přispělo k posílení eura proti dolaru a poklesu evropských akciových indexů. Zejména německý DAX ukázal nejvyšší denní sesun od března roku 2014. Kromě všeho negativně ovlivnilo riziko defoltu Řecka. Nevylučujeme pokračování trendu posílení jediné měny a snížení kotací akcií evropských společností. Ve čtvrtek vyjdou údaje o inflaci a nezaměstnanosti v eurozóně. Jejich prognóza, dle našeho názoru, je pozitivní pro euro.

PCI

Na denním timeframe, graf &Indices_EU:D1 prorazil úroveň podpory rostoucího trendu, a také 4 předchozí fraktální minima. Proužky indikátoru Bollinger nezačaly rozšiřovat, ale graf se již přiblížil k jeho dolní hranici. Nevylučujeme růst volatility díky trendovému pohybu. Indikátor MACD již dost davno ukazuje prodej. Histogram na jeho grafu se nachází pod nulovou úroveň a pod signální linii, což je medvědím signálem. Indikátor Parabolic se obrátil směrem dolů. Indikátor RSI se snižuje a ukazuje slabou klesající divergenci. Ten klesl pod úroveň 50 pipů, ale ještě nedosáhl úrovně přeprodanosti. Nevylučujeme další vývoj klesajícího impulsu a domníváme se, že pozice k prodeji lze otevřít bud' ihned, nebo čekat na jakoukoliv vnitrodenní korekci. Potvrzení technických signálů se může stát uzavření denní svíčky Indices_EU pod linií indikátoru Bollingera, v současné době je to 9346. Předběžná fixace rizika je možná na úrovni posledního signálu Parabolic 9755 nebo linie prorazené dolů vzestupného trendu – úroveň 9575. Po otevření čekajícího příkazu stop pohybujeme vzápětí za signálem Bollingera a Parabolic každé 4 hodiny na další fraktální maximum. Takže, změníme potenciální poměr profit/loss ve svůj prospěch. V případě, pokud cena překoná úroveň stopu, bez dotyku příkazu, doporučujeme pozici odstranit: na trhu probíhají vnitřní změny, které nebyly vzáty v úvahu.

PoziceProdej
Sell stopnad 9346
Stop lossnad 9755 nebo 9575
Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.