Technická analýza PCI : 2015-03-11


Kompozitní instrument obilných futures kontraktů

Včera jsme analyzovali graf kukuřice. Jak se očekávalo, zpráva Ministerstva zemědělství USA (USDA) vyprovokovala dobrý cenový pohyb směrem nahoru. Dnes věnujme pozornost H4 grafu personálního kompozitního instrumentu &Grain_4. Ten odráží cenovou dynamiku portfolia 4 populárních obilných komodit: kukuřice sójy, pšenice a oves. USDA již popáté v řadě na konci zemědělské sezóny 2014/2015 snížilo prognózu amerických zásob kukuřice na 50 milionů bushlů do 1,777 mlrd, což odpovídá dolní hranici hodnocení nezávislých analytických agentur. Prognóza světových zásob kukuřice byla snížena o 2,3%, pšenice - pouze o 0,07%, a soja — zvýšena o 0,3%. To však nebránilo růstu kotace pšenice za čtyři dny na 4%, a také dnešnímu růstu cen sóji. Jelikož účastníci trhu se obávají možného sucha ve Spojených státech, které podporuje pšenici a povodně v Brazílii a v Argentině – to může poškodit úrodu sóji. Oves společně s hovězím masem a dalšími typy masa již třetí týden v řadě zdražuje. Poznamenejme, že prognóza USDA světové výroby a zásob ovse se nezměnila ve srovnání s předchozím přehledem.

PCI

Na H4 timaframe, graf &Grain_4:Н4 vykazuje tendenci ke zvýšení a překročil předchozí maximum fraktálu. Proužky indikátoru Bollinger již začaly rozšíření, ale graf zatím na jeho norní hranice nedosáhl. Poznamenejme snížení volatility na grafu MACD. Histogram je nad nulovou úrovní a signální linií, což je býčím signálem. Indikátor RSI roste, ale zatím na úroveň překoupenosti nedosáhl. Nevylčujeme další vývoj vzestupného impulsu po uzavření další svíčky &Grain_4 nad horní linií indikátoru Bollinger, je to v současně době 389,5. Předběžná fixace rizika je možná na úrovni posledního sformovaného signálu Parabolic, který v současné době může působit jako linie podpory – úroveň 382,5. Po otevření čekajícího příkazu stop pohybujeme vzápětí za signály Parabolic každé 4 hodiny na další fraktální minimum. Takže, změníme potenciální poměr profit/loss ve svůk prospěch. V případě, že cena překoná úroveň stopu, bez dotyku stopu, doporučujeme pozici odstranit: na trhu probíhají vnitřní změny, které nebyly brány v úvahu.

PoziceNákup
Buy stopnad 389,5
Stop losspod 382,5

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.

Volání