Technická analýza PCI : 2014-12-12


Jen: nové energetické období

Restrukturalizace trhu s energií, podmíněnou americkými břidlicovými technologiemi, vedla k nárůstu volatility měn vyspělých zemí. Korelace volatility cen surovin a takových likvidních instrumentů, jako USD/JPY, GBP/USD naznačuje, že „surovinové měny“ neukazují netradiční chování. V současné době pomocí modelu GeWorko ilustrujeme vliv nového energetického období na národní měnu Japonska. Export-orientovaný kurz japonské ekonomiky obdržel carte blanche při poklesu cen surovin. Pokles ceny na futures Brent od $77 dо $73 a další pokles umožnily Bank of Japan bez prudkého nárůstu rizik inflace pokračovat kvantitativní uvolvňování pro stimulaci ekonomiku – refinanční sazba zůstala na nulové úrovni. Měnový trh jednoznačně přijal tuto událost– Jen během několika dní po summitu OPEC ztratil 2%. Poznamenejme také, že od února do listopadu obchodní saldo země ukazalo růst 46%, zatím co futures Brent ztratil 39%. Velikosti jsou srovnatelné a hovořící samy za sebe. 20denní korelace mezi hondotou Jenu a Brent v tomto období činila 66-85%, což obvykle se shoduje s korelací s „surovinovým“ kanadským dolarem při klidném trhu , ale nijak ne s jenem.

Pro využití vzniklých trendů podívejme se na spreadový instrument &WTI_JPY, sestavený na základě technologie Personálních Kompozitních Instrumentů - PCI. Podkladová část tohoto instrumentu obsahuje 1 barel americké ropy WTI, kotační – 100 JPY. Detailní informaci a online graf &WTI_JPY najdete zde. Máte take možnost stáhnout a importovat instrument do terminalu NetTradeX.

Podívejme se na H4 graf ceny uzavření/otevření instrumentu. Graf byl sestaven v obchodní platformě NetTradeX. Vidíme, že exponenciální klouzavý průměr se pohybuje podél medvědí trendové linie, což potvrzuje trend. Cena ho překonala a prorazila fraktální podporu 71.741. Současně s tím vzniklo otočení trendového indikátoru ParabolicSAR do strany červené zóny.

Dalším významným důvodem ve prospěch medvědí taktiky je medvědí gap, který vznikl hned po summitu OPEC, což potvrzuje naší hypotézu o měnové politice v Japonsku a jeho vnímání ze strany investorů. Domníváme se, že krátká pozice může být okamžitě otevřena (konzervativními tradery) po průrazu MACD klíčovou úroveň -1.5036. Předběžné omezení rizik nastavíme na úrovni přetínání klouzavého průměru a trendové linie na úrovni 75.947. tato úroven se potvrzuje fraktální rezistence Billa Williamse.
PoziceProdej
Sell stoppod 70.374
Stop lossnad 75.947
Více o mechanismu provádění portfoliových operací si můžete přečíst na našich stránkách “Krátký návod k vytvoření a PCI obchodování”.

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.