Technická analýza PCI : 2014-06-20


Dobrý den, vážení obchodníci. Dnes tradičně pozorujeme příklady použití technologie PCI pro formování syntetických instrumentů: párové spready, portfolia a kombinované instrumenty. Vracíme se k obchodování proti měnovému portfoliu. Instrument je přitažlivým tím, že umožňuje diverzifikovat individuální rizika každého elementárního instrumentu a také maximálně efektivně použít tržní impuls vznikající na základě ekonomických údajů. Dnes podívejme se na syntetický instrument CAD/[EUR + JPY + AUD]. Instrument obsahuje 3 měnové páry proti kterému je kotován kanadský dolar: AUD, EUR a JPY. Každý měnový pár kotační části je zvolen se stejnou váhou 33%. Tento měnový koš umožňuje odhadovat významnost kanadského dolaru ohledně nejlikvidnějších instrumentů měnového trhu.

Volba bodu vstupu na trh provádíme na základě fundamentální analýzy. Např. dnes v 14:30 (SEČ) očekáváme zveřejnění hlavního indexu spotřebitelských cen Kanady (Core CPI) a také maloobchodních prodejů (Core Retail Sales, CRS). Hlavní intrika zůstává ohledně druhého indikátoru, jelikož na rozdíl od CPI se předpovídá změna ukazatele od 0.1% dо 0.4%. CRS se vydává měsíčně od Bureau of Statistics Kanady a ukazuje relativní změnu objemu maloobchodních prodejů všech produktů s výjimkou automobilů, které činí 20% ze všeho objemu. Index určuje spotřebitelskou důvěru a optimismus investorů. Očekáváme, pokud skutečná hodnota se shodne s prognózou nebo bude vyšší, můžete se spolehnout na posílení kanadské měny ohledně měnového portfolia.

валютный портфель

Podívejme se na syntetický kompozitní instrument CAD/[EUR + JPY + AUD]:D1, zpracovaný v obchodní platformě NetTradeX. Cena se pohybuje v rozmezí denního trendového kanálu a zobrazuje časovou konsolidaci, která může být dokončena významným impulsem. Je zafixováno překročení horní hranice indikátoru BollingerBands současně s býčím otočením trendového indikátoru ParabolicSAR. Takže, je vysoká pravděpodobnost pokračování růstu, tím spíše, že tendence se potvrzuje oscilátorem RSI, jak je vidět z obrázku.
Čekající příkaz k nákupu předběžně rozmísťujeme nad klíčovým fraktálním maximem umístěné na úrovni 1.01129. Tato úroveň se potvrzuje historickými hodnotami ParabolicSAR a BollingerBands. Stop může být zvolen na úrovni fraktálního minima (1.00286), které se take potvrzuje oběma trendovými indikátory. Při otevření pozice doporučujeme přemisťovat stop hned po hodnotami paraboliku každý den po spouštění příkazu. Takže, optimalizujeme poměr výnosnost/riziko ve svůj prospěch v procesu změny tržní situace.

Směrnahoru
Оtevření pozicenad 1.01129
Stop loss nad 1.00286

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.