Technická analýza PCI : 2014-05-30


Dobrý den, vážení obchodníci. Dnes v 14:00 (SEČ) očekáváme publikaci změny HDP v Kanadě v měsíční bázi. To je klíčový ukazatel ekonomické aktivity, který se vypočítává vzhledem na inflaci. K dnešnímu dni podle různých zdrojů se předpovídá pokles hodnoty ukazatele od 0.2% dо 0.1%. Nicméně, pokud aktuální data budou vyšší, než prognóza, lze očekávat posilování kanadského dolaru ohledně likvidnějších měn.

Sestavme syntetický instrument na základě portfoliového páru. Použujme technologii PCI GeWorko. V podkladové části je umístěn kanadský dolar, a v kotační části portfolio evropských měn: CHF(25%), EUR(25%), GBP(25%), NZD(25%). Každý z komponentů je vyjadřena v amerických dolarech. Americký dolar nebyl zahrnut do personálního kompozitního instrumentu v souvislosti s vysoké podmíněnosti americké a kanadské ekonomiky. V rámci obchodní platformy NetTradeX podívejme se na signály technické analýzy.
Proanalyzujeme syntetický pár na H4 grafu. Uvedený býčí trend existuje 10 dnů a ukázal 4 dotyky trendové linie. V současné době předstihující oscilátor RSI se blíží k lokální úrovni přeprodanosti – budeme počkat na oslabení býků po překročení trendové linie nahoru. Je příznačné, že cena kompozitního instrumentu vstoupila do úzkého koridoru, jak to zobrazuje indikátor Bollinger Bands. Pozorujeme známý efekt “klid před bouří”, nebo nestabilní rovnováhu býků a medvědů. Vliv tohoto efektu lze nalézt v předchozích zúženích pásma. Je třeba očekávat nový impuls při průrazu kritických úrovní, který s ohledem na dlouhodobý směr trendu s velkou pravděpodobností bude býčím.

Čekající příkaz k nákupu optimálně otevřít nad nejbližší rezistencí na úrovni 1.0011. Doporučujeme otevřít pozici v případě, pokud HDP převýší předpokládanou hodnotu 0.1%. Omezení rizik je třeba nastavit v blízkosti linie trendu a nejblížšího fraktálu supportu – na úrovni 0.9989. Budeme přemist'ovat stop hned po hodnotami Parabolic SAR každou hodinu. Takto, optimalizujeme poměr výnosnost/riziko ve svůj prospěch v procesu změny tržní situace. Je možné nastavení Trailing stop ve vzdálenosti 35 pipů z ceny, pokud pozice se ponechává na noc. Tato vzdálenost odpovídá vzdálenosti mezi dvěma posledními fraktálními maximy. Doporučujeme zrušit čekající příkaz k nákupu, pokud cena překročí úroveň stop loss dříve, než bude fungovat čekající příkaz.

Směrnahoru
Оtevření pozicenad 1.0011
Předběžný stoppod 0.9989

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.