Technická analýza PCI : 2014-05-02


Dobrý den, vážení tradeři a investoři. Dnes je den tradera, jelikož v 14:30 SEČ očekává se zveřejnění klíčového indikátoru na aktuální měsíc - Non-Farm Employment Change. Ukazatel se vydává Ministerstvo práce USA a vyjadřuje změnu nových pracovních míst v nezemědělském sektoru za poslední měsíc. Změna indikátoru má významný dopad na spotřebitelské výdaje USA, a kromě toho indikátor se vydává jeden z prvních a má dlouhodobý dopad na trh. Dnes očekává se růst ukazatele od 192 tisíc do 216 tisíc pracovních míst. Nicméně, v případě, že skutečná hodnota bude nižší, než očekávaná úroveň, vysoká pravděpodobnost prudkého oslabení ostatních likvidních měn.

PCI vs USD

Dnes vezměme personální kompozitní instrument vs USD, který je vytvořen pomocí technologie PCI GeWorko,vyvinutou ve společnosti IFC Markets. Instrument obsahuje 6 měnových párů v podkladové části AUD, CAD, CHF, EUR, GBP, JPY a americký dolar v kotační části. Každý měnový pár je zvolen se stejnou váhou 16%. Tento měnový koš odráží hodnotu dolaru ohledně vůci hlavním instrumentům měnového trhu. Instrument je přitažlivým tím, že umožňuje jak diverzifikovat jednotlivá rizika každého elementárního instrumentu, tak i současně maximálně efektivně použít tržní impuls.
Vezměme čtyřihodinový graf (H4) vs USD, získaný v rámci programové platformy NetTradeX. Instrument se pohybuje v rozmezích denního a týdenního býčího trendu. V současné době se pozoruje dokončení korekce otočením nahoru. Trendový indikátor ParabolicSAR potvrzuje trend. Je třeba také poznamenat zkušební průraz horní hranice kanálu Bollinger Bands - býči získávají sílu pro další impuls. Nejsou žádné protiklady ze strany oscilátoru RSI: hodnota indikátoru kolísá v rámci býčího trendu: čimž je otevřena cesta pro pozici k nákupu.

Je třeba rozmístit čekající příkaz BUY STOP 15 minut před zveřejněním Non-Farm a držet ho, pokud hodnota ukazatele bude pod 216K. Tradičně definujeme cíl pod první úrovní Fibonacci 161.8%. V současné době tato úroveň se shoduje se středem dalšího koridoru - úroveň 0.9629. Stop je zvolen dle nejbližší úrovně supportu na úrovni 0.9578. To je vhodná pozice, jelikož se potvrzuje historickou hodnotou Parabolic SAR a dolní hranicí kanálu BollingerBands. Úroveň omezení rizika doporučujeme se pohybovat hned po hodnotami paraboliku každé 4 hodiny po spouštění příkazu. Udržujeme pozici až do zveřejnění indexu nevýrobního sektoru ISM Non-Manufacturing PMI v pondělí 14:30 SEČ. Pozice se přemísťuje do bezztratového stavu 15 minut před zveřejněním těchto dat. Optimálně bezztratovou úroveň vybrat na úrovni historické hodnoty. ParabolicSAR.

Směrnahoru
Оtevření pozicenad 0,9612
Předběžný cíl pod 0,9629
Předběžný stoppod 0,9578

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.