Technická analýza PCI : 2014-04-18


Dobrý den, vážení tradeři. Dnes se vrátíme ke prohlédnutí obchodního instrumentu WHEAT/F-CATTLE (pšenice proti zmrazenému hovezímu masu), vytvořený s pomocí technologie PCI GeWorko.
Výrazný pokles ceny pšenice od září do února aktuálního roku vedl k tomu, že podíl sklizně se stal spotřebovaným jako krmivo pro velkého rohatého skotu. To umožnilo stimulovat růst zásob hovězího masa a předpokládané nabídky na trhu. Jako výsledek personální instrument WHEAT/F-CATTLE zobrazuje růst od začátku února.
Dočasná korekce ukončí v souvislosti se zhoršením politické situace na Ukrajině. Kleslo financování zemědělců v souvislosti se snížením vládních výdajů, které bylo podmínkou úvěru MMF a EU. Z druhé strany v Paňdžábštině (zemědělský okres Indie) kvůli volbám a dlouhému období chladného počasí sběr sklizně je odložen o 7-10 dny. Můžou být také další opoždění z důvodu zhoršení počasí. Neměli bychom zapomenout na suchu v Rusku v tomto roce - prognóza sklizně pšenice v Rusku byla upravena o 1,8 miliony tun do 48,1 milionů tun. Takto, v nejbližší době před skončením sběru obilí je třeba očekávat negativní tržní sentiment a spekulativní růst pšenice. Budeme hledat pozice pro nákup obchodního instrumentu. WHEAT/F-CATTLE.
Podívejme se na H4 graf vytvořený v programu NetTradeX. V současné době tržní situace vytvoří vhodné momentz pro nákup, jak vyplývá z obrázku.

Wheat/Fcattle

15 dubna po publikaci prognózy zásob pšenice firmy Agitel cena udělala průlom s formováním býčího gapu, který udával ton pro nový trend. Ihned poté cena otestovala horní hranici kanálu Bollinger Bands (13,2) a doposud driftuje výše exponenciálního klouzavého průměru MA (13,exp). Parabolic SAR (0.02,02) potvrzuje býčí tendenci. Oscilátor RSI (13) také zobrazuje vzestupnou tendenci, ale vyzývá poplach průrazu linie supportu. Před otevřením pozice na nákup je třeba počkat na vracení hodnot oscilátoru v rozmezích vzestupného kanálu. By měli zajistit v nepravdivosti průrazu.
Budeme čekat na přetínání úrovně rezistence cenou na úrovni 1.1579. Na této úrovni rozmístíme čekající příkaz na nákup. Pokud vznikne průraz, lze hovořit o ukončení denní tendence. Cíl určujeme níže historického maxima a níže první úrovně Fibonacci 161.8%, na úrovni 1.1777. Omezení rizik přirozeně odpovídá poslednímu minimu ceny.
Zdůrazňujeme, že kotace High/Low pro PCI instrumenty jsou modelními. Proto pro určení úrovně a linie supportu/rezistence používáme a doporučujeme použít ceny Close/Open, tj. hranice orgánů svíček. Je třeba také brát v úvahu, že spread syntetického instrumentu se určuje částkou spreadů každého z komponentů, tj spread WHEAT и F-CATTLE.

Směrnahoru
Оtevření pozicevýše 1.1579
Předběžný cílníže 1.1777
Stopníže 1,1222

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.