Technická analýza PCI : 2014-03-21


Dobrý den, vážení investoři a mezidenní tradeři. Dnes se vracíme k párovému instrumentu obchodování Google/Apple, který byl vytvořen pomocí metody GeWorko. Metodika fundamentální analýzy na základě čtvrtletního výkazu je reprezentována ve článku "Obchod se spreadem mezi dvěma akciemi". Na konci lednu Google a Apple vydaly nový firemní výkaz. Základní tendence se držely, jak bylo uvedeno v předchozím přehledu. Růst finančních ukazatelů Google předbíhá ukazatele Apple při porovnatelné úrovni rentability obou firem. Čtvrtletní příjem Google se zvýšil o 38,7%, Apple – pouze o 5,7%. Podotýkáme růst koeficientu Р/Е (vztah ceny akcie k výdělku na akcii za rok) obou firem. Hodnota tohoto koeficientu vzrostla od 13% dо 15% pro Apple a od 25% dо 30% pro Google. Toto zvyšuje překoupenost obou aktiv a pravděpodobnost snížení jejich cen. Je důležité, že kompozitní instrument podstatně omezuje riziko poklesu, jelikož je vztahem objemů těchto akcií.

V daný moment cena driftuje v bočním koridoru mezi úrovněmi 0.9637 a 1.0428. Současně vidíme, že denní a týdenní tendence jsou vzestupnými a je vysoká pravděpodobnost pokračování růstu, tím spíše že RSI(14) se přiblížil k býčí trendové linii. Doporučujeme umístit čekající příkaz na průraz úrovně 1.0428 – jelikož zároveň hodnota trendového indikátoru ParabolicSAR klesne níže ceny. Současně vznikne přetínání horní hranice BollingerBands – silný signál určující oslabení medvědů.
Vybereme cíl na základě tradiční strategie – fixujeme nejblížší historické maximum níže úrovně Fibonacci 161.8%. V daný moment to se shoduje s úrovní 1.0697. Doporučuje se rozmístit stop na úrovni nejblížšího supportu – 0.9715 a posouvat vzápětí za hodnotami indikátoru ParabolicSAR, jakmile tyto překročí předběžnou úroveň stopu.

Směrnahoru
Оtevření pozicevýše 1.0428
Cílníže 1.0697
Předběžný stopníže 0.9715

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.