Technická analýza PCI : 2014-03-14


Dobrý den, vážení tradeři. Dnes se podívejme na investiční instrument PCI US/EU, jako makroekonomický index Spojené státy - EU. Podkladová část (US) je index Spojených států vytvořený na základě portfolia DJI (50%) + Nd100(50%) – index Dow Jones a Nasdaq s rovnými váhami rozmístění kapitálu. V kotační části je umístěn ukazatel(EU) charakterizující EU – DAX(50%) + EUR(50%). Prostředky kotační části jsou umístěny v německém indexu DAX a euro v rovných úměrách. Zdůrazňujeme, že podkladová a kotační část PCI mají být vyjádřeny v jednotné měně USD.

EUUS
GDP0.53.2
Inflation0.71.5
Unemployment 126.6
Retail Sales m/m1.55-0.41
Industrial Production m/m-0.74-0.3
Production Price Index-0.81.24
Basic rate0.250.25
Podle expres analýzy základních fundamentálních ukazatelů jsme dospěli k závěru, že americká ekonomika se oživí rychlějšími tempy po světové recesi roku 2008. To je podmíněn tím, že Fed vytvořil vhodné investiční podmínky do ekonomiky – nízké procentní sazby, program kvantitativního uvolňování. To vedlo k tomu, že investice se začaly vrácet z rozvíjejících se trhů do vyvinutých trhů s vysokými tempy předkrizového růstu. Právě Spojené státy převládají v této soutěži za peníze investorů. V uvedené tabulce jsou uvedeny makroekonomické ukazatele ve Spojených státech a EU za rok 2013 v procentuálním poměru. Vidíme, že kromě indikátoru maloobchodních prodejů všechny ukazatele Spojených států předbíhají odpovídající ukazatele evropské ekonomiky. Stav posledního se komplikuje vysokou nezaměstnaností a akciemi protestu. Toto umožňuje očekávat dlouhodobý růst US/EU, který jsme vytvořili pomocí programové platformy NetTradeX.

Na obrázku je uveden graf denních svíček pro ohledně makroekonomického indexu PCI US/EU. Trendový indikátor ParabolicSAR je umístěn níže ceny a potvrzuje denní vzestupný trend. Nejsou protiklady i ze strany oscilátoru RSI(14). Kromě toho, cena přešla třináctidenní exponenciální klouzavý průměr nahoru a toulá se kolem rezistence 1.0005, připravením ho probít. Doporučujeme rozmístit čekající příkaz k nákupu výše této úrovně a fixovat výdělek kolem cíle Fibonacci 161.8%. Tento cíl se potvrzuje také horní hranicí kanálu BollingerBands(13,2). Předběžný stop rozmísťujeme níže lokálního minima 0.9899 a přemisťujeme nahoru vzápětí za hodnotami indikátoru ParabolicSAR.

Směrnahoru
Оtevření pozicevýše 1.0005
Cílníže 1.0077
Předběžný stopníže 0.9899

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.